İzmir Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları operasyonlarla uyuşturucu madde ticareti yapan 75 şüpheliyi yakaladı. Yakalanan şüphelilerden 30’u çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.
İzmir’de uyuşturucu madde ticareti yapan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri; Konak, Karabağlar, Bayraklı, Buca ve Bornova ilçelerinde bulunan park ve bahçelerde, Buca, Bornova, Karşıyaka, Konak, Çiğli ve Karabağlar ilçelerinde 10 ayrı ikamette, Konak, Bornova ve Buca ilçelerinde bulunan 3 farklı işyerinde ve kentin giriş-çıkış noktalarında son 1 hafta içerisinde yapılan 58 ayrı operasyonda 75 şüpheli şahsı yakaladı.
Yapılan operasyon ve aramalarda; satışa hazır hale getirilmiş poşetler ve meşe tabir edilen kilitle poşet ile kağıtlar içerisinde 11 kilo 50 gram esrar, 5 kilo 160 gram metamfetamin, bin 733 adet ecstasy hap, 100 gram kokain, 20 gram eroin, uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 5 bin 360 TL para, 2 adet ruhsatsız tabanca, 6 adet ruhsatsız tüfek, 2 adet tabanca şarjörü, 14 adet tabanca fişeği, 19 adet tüfek fişeği ve 4 adet hassas terazi ele geçirildi.
Tamamlanan işlemlerin ardından adli makamlara sevk edilen şahıslardan 15’i adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, 30 şüpheli şahıs ise çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklandı.

Yorum Yazın