•  İSTOK Aile ve Sos.Pol.Il Mud.onunde Kılıçdaroğlu nun ahlak dışı sozlerini erdemsizlik olarak niteleyip kınama açıklaması yaptı
  • AK PARTİ İl başkanı bülent delican’ve 60 sivil toplum temsilcisininde içinde bulunduğu kınama açıklması izmir millet vekili Kemal Kılıçdaraoğlu’nun  kullandığı uslup bir kez daha kınandı
  • İSTOK Başkanı AV Halit Çelik’in yaptığı açıklama

Herkesin dilediği gibi düşünmesi, düşüncesini özgürce ifade etmesi en temel haklardandır. Ancak hakaret ve nefret dili nitelikli bir düşünce açıklaması olmadığı için bu kapsamda asla değildir. Suçtur.
CHP genel bşk. Kılıçdaroğlu’nun, Aile Sosyal Politikalar Bakanı Sema RAMAZANOĞLU’na karşı sarfettiği “Aileden sorumlu bakan da zaten birilerinin önüne yatmış vaziyette o da konuşmuyor.” ifadesi son derece çirkin, kaba, seviyesiz, ahlakdışı olduğu kadar hiçbir dini ve mezhep tarafından onaylanmayacak derecede ruhsuz ve maneviyatsız, hiçbir ideolojinin benimsemeyeceği kadar derinlikten yoksundur. Sivil toplumun sözcüleri olarak bu beyanları kuvvetli bir tarzda kınıyoruz, ayıplıyoruz.
Kılıçdaroğlu, sarfettiği sözden geri dönecek, kasdını aşan beyanlar olduğu için özür dileyecek diye beklerken, sözlerinin arkasında olduğunu açıklamış bulunuyor. Böylece kötülük kasdı ile beyanlarda bulunduğunu itiraf ediyor. Yanlıştan dönmek, özür dilemek en büyük erdemdir. Erdemsiz bu durumu nedeniyle bir kez daha ayıplıyoruz.
Sarfedilen söz, hakaret, aşağılama ve nefret içermesi nedeni ile suç teşkil ettiği için C.Savcılarını soruşturma için harekete geçmeye çağırıyor, kamuoyuna açık suçduyurusunda bulunuyoruz.
Hakaret sadece bakana değil, kadınlığından dolayı aşağıladığı için tüm kadınlara, insan olarak hepimizedir. Kadın dernekleri, insan hakları dernekleri harekete geçip onu söylediğine pişman etmelidir.
Kılıçdaroğlu İzmir milletvekilidir. Oy aldığı İzmir’in adını lekelemekte, İzmir’in seviyesini düşürmektedir. Bu açıdan biz İzmir sakinleri olarak böylesine ayıbı hak etmediğimizi, kabul etmediğimizi, kötü sözün sadece sahibine ait olduğunu kamuoyuna ilan ediyoruz.06.04.16

 

”Bunlar siyasetten kabız olmuş ağız diyaresi ile Meram anlatmaya çalışıyorlar”

Basın açıklamasının ardından AK Parti il Başkanı Bülent delican şunları söyledi,

Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu izmir’e yakışmıyor daha doğrusu siyasete yakışmıyor,kullandığı üslup ve seviyesiz söylemler siyasetin kalitesini aşağı düşürüyor Kemal Kılıçdaraoğlu siyasette  görevde bulunduğu sürece sürekli siyaseti kirleten bir adam durumunda Bunlar siyasetten kabız olmuş ağız diyaresi ile Meram anlatmaya çalışıyorlar seçilmiş bir siyasi bakanımıza bu denli hakaret ve aşağılayıcı sözler kullanmak Bir siyasi lidere ve bir insana yakışmıyor biz Kemal Kılıçdaroğlu’nun izmir Milletvekili olarak temsil edilmesinden utanıyoruz.

İSTOK-İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu-Çağrıder, İZYAD-İHH, İMHAD, İlim Yayma Cemiyeti, İnsander, KİMHAD, Mimar ve Mühendisler Grubu,Ümitvar der, Kuba der, İZUMÖD, Ensar V.,İrfan der, Hayrat V., AKÇEV, MÜSİAD, Burhan der, İnsan ve Medeniyet Hareketi, Yazarlar Birliği, Kurana hiz.der, Çiğli isar der, Hayalet mek.sinema sanat der., HAYSİAD, MTTB, TÜGVA, Birlik V., Muradiye V., Deniz Feneri, Dokuy Eylül Gençlik der., Paylaştıkça der., Kestanepazarı Mezunları der, Kestanepazarı Fidan eğt.krml.der, Kestanepazarı Öğr.yet.der, Muratreis V., İstişare har.der., Sağlık men.day.der., Hasenat eğet.der, BEKADER, Hayrat insani yar.der, Gökkuşağı der., ASKON, İZÜCAMİYAYDER, Öze dönüş der.

MEMURSEN Bölge Başkanlığı
HAK İŞ Bölge Başkanlığı
BUCA GÜÇBİRLİĞİ platformu
Hüdaverdi Vakfı
Karşıyaka Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği
İzmir Korunmaya Muhtaç Çocuklar Derneği
İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
Şehit Asker, Şehit Polis Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği[gap]

IMG_1885 IMG_1874 12957542_1754498404819673_6731494126203297736_o

 

 

Yorum Yazın