13051557_997070250341336_3409084359890852576_n

İzmir’in en güçlü derneklerinden olan Mardinliler federasyonu gençlik kolları başkanlığına atanan Erdal ATAKLI  Yapacağı çalışmaları ve projelerini anlattı 

farklı bir çalışma içinde olacaklarını ve fark yaratacaklarını dile getiren ATAKLI koltuk işgal eden değil fiilen çalışan olacaklarını dile getirdi

İzmir Mardinliler Federasyonu gençlik Kolları olarak tüm Mardinli gençlik kitlesine ulaşıp onlarla iletişime geçmeyi, toplanmayı amaçladık. İlk kuruluşundan bugüne kadar her dönemde yeni projelerin adını yazdıran geçmişteki yönetim ve yeni oluşan yeni yönetim Mevcut projelere destek vererek sosyal sorumluluk bilincini gelecek kuşaklara aşılamayı hedefleyen çalışmalarda rol olarak model olmaya devam etmektedir.

Federasyonumuza gençler olarak bizlerin sosyal medya da gençlerimize ulaşmamız gerektiği düşündük ve iletişime geçmeyi, toplanmayı amaçladık. Amaçlarımızı, neler yapabileceğimizi herkesin fikrini alarak bir amaç ortaya koyduk. Bundan önce yapılan programları Örnek alarak olarak kabul ediyor, bundan sonraki takvimimizi daha da geliştirerek hayatı her yönüyle yaşayan ve üyelerine yaşatan bir gençlik olmak adına çalışmalarımızı hızlandırıyoruz. Gençlik kollarının kurulmasında amacımız herkesi bir çatı altında toplamak olup gençleri bir araya getirmek, tanıştırmak ve kaynaştırmak olup çalışmalarımız da bu yönde olacaktır.

Sadece tanışmakla kalmayıp birlik ve beraberliği sağlamak, 7 den 70 e herkesi bir arada görmek federasyonumuzun hizmetlerini, gelenek, görenek, örf ve adetlerimizi gençlere tanıtmak ve yaşatmak istiyoruz. – Gençler arasında beraberlik ve dayanışma ruhuyla faaliyetlerin ve sosyal aktivitelerin yapılabilmesini sağlamak, – Haberler, röportajlar yapmak, – Diğer STK kuruluşları ile iletişimde olup futbol gibi spor aktiviteleri organize etmek, – Piknik turları, kültürel turlar düzenlemek, vb etkinlikler düzenlemek güzel Mardin’imizin tanıtmak için Daha bir çok faaliyetlerde katılımda bulunarak ve bu büyük aileyi geliştirmek için hedeflerimizi gerçekleştiriyoruz.

Sosyal, kültürel ve tarihsel programlar ile başarıyı elde etmeye adımlar atıyoruz. Herkesin bizzat katılım sağlayacağı programlar yapmak, gerekirse toplantı salonlarından farklı ve herkesin rahat olabileceği ortamlarda buluşmak, farklı sosyal aktiviteler ile farklı kesimlerdeki genç kuruluşlarla bire bir iletişim kurmak; güncel olaylara çeşitli açılımlar getirerek sesimizi güçlü bir şekilde duyurmak, hem Türkiye’de hem de dünyada hatırı sayılır bir kuruluş haline getirmek amacıyla yolumuza devam ediyoruz.

Yorum Yazın