İzmir Kuş Cenneti 7. Ulusal Karikatür Yarışması seçmeleri Foça’da yapıldı.

“İzmir Kuş Cennetinde; Havada, Karada, Suda Yaşam” olarak belirlenen Ulusal Karikatür Yarışması Seçici Kurulu Foça Belediyesi Denizkent Otel’de toplantı. Kurul yarışmaya katılan eserleri teker teker inceleyerek, dereceye giren ve yayımlanmaya hak kazanan eserleri belirledi.

İzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Birliği tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen “İzmir Kuş Cennetinde; Havada, Karada, Suda Yaşam” konulu karikatür yarışması Seçici Kurulu Foça Belediyesi Denizkent Otelde bir araya geldi. Yarışmaya 152 katılımcı 206 eserle başvurdu

Aziz KOCAOĞLU, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı, Foça Belediye Başkanı Gökhan DEMİRAĞ, Rahmi BAYRAK, T.C. Orman ve Su İşleri IV. Bölge Müdürü, Prof. Dr. Mehmet SIKI, E.Ü. Fen Fakültesi Tabiat Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı, Dr. Tamer SEYİS, İzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Birliği Müdürü, Cemalettin GÜZELOĞLU, Karikatürcü, Saadet Demir YALÇIN, Karikatürcü, Sadık PALA, Karikatürcü, Halit ŞEKERCİ, Karikatürcü, Murteza ALBAYRAK, Karikatürcü, Ömer ÇAM, Karikatürcü,

İsimlerinden oluşan seçici kurul, yaptığı toplantıda 152 katılımcının 206 eseri arasında zor bir karar vererek, ilk üç eseri belirledi. Foça Belediyesi Denizkent Otelde bir araya gelen seçici kurul mansiyon almaya hak kazanan 3 eserden ikisinin genç çizerlere verilmesine de karar verdi. Toplam yedi ödülün verileceği yarışma da seçici kurul 35 adet karikatürü de albüm ve sergi için seçti.

“İzmir Kuş Cennetinde; Havada, Karada, Suda Yaşam” Belirlenen bu konudaki temel amaç;

İzmir Kuş Cennetinin bulunduğu Gediz Deltası, içerdiği farklı habitatlar nedeniyle başta kuşlar olmak üzere çok sayıda hayvan türüne ve hatta nesli dünya ölçeğinde tehlike altında olan birçok canlı türüne de ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle Türkiye’nin en önemli kuş cennetlerinden biri olan İzmir Kuş Cennetini sadece kentimize değil tüm Türkiye’ye daha iyi tanıtılmasıdır.

 

Yorum Yazın