İzmir İmam Hatip Okulları Koordinasyon Toplantısı yapıldı
İzmir İmam Hatip Okulları Koordinasyon Toplantısı İzmir Başbakanlık Ofisinde gerçekleştirildi.
Toplantıya; İzmir Valisi Sayın Erol Ayyoldız, Başbakan baş Danışmanı Metin Özçeri, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, İl Müftüsü Ramazan Muslu, İl Spor Müdürü Ali Osman Tatlısu, İmam Hatip Okulları Platformu İzmir Koordinatörü Burhanettin Kansızoğlu, Merkez ilçe Konak Koordinatörü  ile birlikte  30 ilçe koordinatörü, daire müdürleri, sivil toplum kuruluş başkanları katıldı.
Toplantının açılış konuşmasının ardından İzmir Valisi Erol Ayyıldız katılımcıları selamladı. İzmir Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi de katılımcılara İmam hatiplerin son durumu ile ilgili bilgi verdi. Ardından, İmam Hatip Okulları Platformu İzmir Koordinatörü Burhanettin Kansızoğlu, İmam Hatip Koordinasyon grubu hakkında katılımcıları bilgilendirdikten sonra yaptığı açılmada “ İmam Hatip Okulları ile ilgili yapılan Koordinasyon toplantımızın amacı, imam hatip ruhunu yaşatarak, milli, manevi ve ahlaki değerlere bağlı, kültürlü bir nesil yetiştirilmesi, imam hatip okullarının eğitim ve faaliyetlerinin değerlendirilmesi ile sorunlara çözüm getirilmesi ve yeni imam hatip okullarının kazandırılmasıdır.” diyerek katılımcılara bilgiler verdi.
İl Müftüsü Ramazan Muslu ve İl Spor müdürü Ali Osman Tatlısu’ yun Konuşmaların ardından okunan Kuran-ı Kerim ile toplantı son buldu

 

 

 

Yorum Yazın