İzmir İHH ‘dan Sağlıkçılara vefa ziyareti

İHH İnsani Yardım Vakfı İzmir kadın kolları ekipleri, Covid 19 virüs salgınından dolayı sağlık personellerine  gösterdikleri büyük fedakarlıklar ve özveri için teşekkür ederek elleriyle hazırladıkları kumanyaları İzmir Buca Seyfi Demirsoy  Eğitim ve Araştırma hastanesi çalışanlarına ikram ettiler.

İHH İnsani Yardım Vakfı, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgın hastalığının etkilerine karşı çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Özellikle yurt içine ağırlık vererek faaliyetlerine devam eden İHH, aynı zamanda yurt dışındaki ihtiyaç sahiplerine de hayırseverlerin yardımlarını ulaştırmaya devam ediyor. Yurt içinde İHH, sadece yardım dağıtmakla kalmıyor, özellikle sağlık personellerinin moral ve motivasyonunu diri tutabilmek için de çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu kapsamda İHH İzmir kadın kolları temsilcisi Elif Sağıroğlu ve ekipleri, gece gündüz vatandaşlarımız için çalışan Buca Seyfi Demirsoy  Eğitim ve Araştırma hastanesi Başhekimi Doç. Dr. M. Yekta Öncel ve beraberindeki sağlık personellerine teşekkür etmek için hazırladıkları  hediye paketlerini teslim ettiler.

“Çok yoğun tempoda çalışıyorlar”

“Amacımız onlara bu zor dönemde yaptıkları çalışmalar için moral desteği sağlamak” diyen İHH insani yardım vakfı İzmir şube başkanı Rasim Çalar açıklamalarını şöyle tamamladı:

“Ülkemizdeki Covid 19 virüs salgınından dolayı sağlık personellerimizin ve sağlık çalışanlarımızın çok yoğun tempoda çalıştıklarını görüyoruz. Biz de İHH İnsani Yardım Vakfı olarak onlara küçük bir hediyede bulunmak istedik. İHH gönüllüsü kadınlarımız kendi elleriyle hazırladıkları kumanya paketlerini  sağlık çalışanlarımıza teslim edip gayretlerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz dedi.