190390METEOROLOJİK DEĞERLENDİRME
                                                                                                     Soğuk ve Yağışlı Hava Geliyor!
Bölgemizin 13.03.2016 Pazar gününden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı bir sistemin; 14.03.2016 Pazartesi günü akşam saatlerinden itibaren ise Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.
14.03.2016 Pazartesi günü bölge genelinde yağış bekleniyor. Yağışların; Bölge genelinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor.
Hafta sonunda hava sıcaklıklarının bölgemiz genelinde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği, ancak önümüzdeki hafta başından itibaren İzmir ve Aydın’da mevsim normallerine, Balıkesir, Çanakkale ve Manisa çevrelerinde ise mevsim normallerinin 2-3 derece altına düşeceği tahmin edilmektedir.
Önümüzdeki hafta Salı gününden hafta sonuna kadar bölgemizin iç ve yüksek kesimlerinde yağışın kesilmesi ve havanın açmasıyla birlikte gece sıcaklıklarının hissedilir derecede düşerek buzlanma ve zirai don riski oluşturacağı beklendiğinden zirai faaliyetle uğraşan üreticilerimiz ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Yorum Yazın