AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Nurettin Taşçı’nın görev değişikliği talebi sonrasında dört ismin öne çıktığı süreçte AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı Adil Yüksel’in İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı olması kararını aldı.

İzmir İl Gençlik Kolları Başkanlığı için yeniden Gençlik Kolları başkanı belirleme süreci Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı’nın İzmir’de yürüttüğü karar belirleme mülakatları sonrasında kesinlik kazandı.

Genel Merkez Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş’ın da İzmir’e gelerek adaylarla görüştüğü mülakat süreci sonrasında aldığı karar doğrultusunda gençlerin yeni başkanı Adil Yüksel olarak belirlendi.

Gençlerin AK Parti’deki yeni başkanı Yüksel, “Siyasete ilk adımlarımı attığım partimde böylesine kutsal bir görevin tarafıma tevdi edilmesi beni bir kez daha onurlandırmıştır. Bugüne kadar partimde birçok farklı birimde aktif olarak görevler aldım. Bugüne kadar aldığım tüm görevlerimi layığı ile yapmaya azami gayret gösterdim. Son dönem de AK Parti İzmir’de Gençlik Kolları İl Başkan Vekilliği görevini yürütüyordum. Yeni süreçte ise, Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığımızın takdiri ile İzmir İl Gençlik Kolları Başkanlığı vazifesi tarafıma tevdi edildi. Büyük onur duydum. Gençlik Kolları’nın içerisinde aktif görevlerde bulunan birisi olarak, bugüne kadar Gençlik Kolları’nda görev almış tüm arkadaşlarımla beraber dirsek teması halinde tek vücut olarak eski ve yeni demeden tüm gençleri kucaklayacak bir Gençlik Kolları kurmayı hedefliyorum. Erdemlilik hareketinin temeli olan partimizin temel anlayışı olan ‘Sen, ben yok Türkiye var’ sözünü düstur edinerek yola tüm arkadaşlarımızla birlikte devam edeceğiz” dedi.

Adil Yüksel’in, kısa süre içerisinde AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı’ndan mazbatasını alarak görevinin başına geçmesi bekleniyor.

Yorum Yazın