İZMİR MÜFTÜSÜNE VE MÜEZZİNİNE SAHİP ÇIKTI

fft64_mf1535984

İzmir Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu hakkında bir gazetede yer alan FTÖ’YE Yakın olduğuna dair haberlere tepki gösteren izmirli STK PLATFORMU (İSTOK)

İzmir il müftülüğünde bir basın açıklaması yaptı

İSTOK Başkanı Av Halit Çelik Bu durum genel ahlaka, basın ahlakına aykırıdır ve FETÖ gibi kanlı bir örgüt ithamında bulunmak hakaret suçunu oluşturduğunu ve bu işin bu kadar basit olmaması gerektiğini kaydetti.

Biz İSTOK mensubu STK temsilcileri olarak en kısa sürede bu konuyu yargıya taşıyacaklarını belirten STK temsilcileri İzmir Müftüsü hakkında ise şunları kaydetti:

“Sayın müftünün bugüne kadar alçak FETÖ örgütünün yandaşlığını yapmadığını, aksine FETÖ çevresinin ele geçirmeye çalıştığı Kuran Kursu binalarını kurtarmak için ciddi çabalar gösterdiğini biliyoruz.”15 Temmuz gecesi darbeye karşı camilerde okunan selaları alkışladıklarını belirten Çelik: “Sela verenlerden birisi olan Narlıdere ilçesindeki Kutlu Yalvaç Camisi müezzini Mehmet Kuzgun darbedilmiş ve bu nedenle 3 kişi yakalanmıştır. Yargılanmanın sonunda hak ettikleri cezaya çarptırılmalarını bekliyoruz.” diye konuştu.

IMG-20161005-WA0027 thumbnail_IMG_1645

Yorum Yazın