İzmir’de Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, iş yerinden hırsızlık olayını gerçekleştiren dört kişiyi yakaladı. Yakalanan şüpheliler çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. Şahısların çok sayıda farklı suçlara karıştığı da ortaya çıktı.
İzmir Buca’da K.K. (43) isimli şahsa ait iş yerinin elektronik kepengi gece saatlerinde zorlanarak açıldı. Hırsızlar, çelik para kasasının kilit kısımlarını genişleterek açtı ve kasadan 35 bin TL nakit paranın yanı sıra, çekler, senetler, antika silah ile kuru sıkı tabancayı çaldı. İş yeri sahibi K.K., iş yerinde daha önceleri çalışan ve ara sıra iş yerine gelip giden M.S. (25) isimli şahsın olay günü iş yerinde bulunduğu sırada yüklü miktarda para girişi olduğunu ve bu kişiden şüphelendiğini söylemesi üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği görevlileri çalışma başlattı. Şüpheli M.S. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alınırken, olaya F.D. (28), E.S. (22) ve K.D. (23) isimli şahısların karıştığı tespit edildi. Diğer şüpheli şahıslar da Hırsızlık Büro Amirliği görevlilerince yakalanarak gözaltına alındı.
Şüpheli E.S. isimli şahsın üzerinden; bir adet tabanca ile üç adet dolu fişek ile 535 TL para çıktı ve paraya el konuldu. Şüphelilerden K.D. isimli şahsın ikametinde yapılan aramada; bir adet müştekinin çelik kasa içerisinden çalınan kuru sıkı tabanca, bir adet uyuşturucu tartmakta kullanılan hassas terazi, 16 paket 23 gram esrar maddesi, tahmini 800 adet hap elde edilecek 400 gram beyaz toz, 25 gram esrar tohumu, 12 gram toz haline getirilen jelatine sarılmış toz, 307 adet extacy hap, üç adet 7.65 mm çapınca fişek, 45 adet 9.19 çapında fişek elde edildi. Narkotik köpek ile tekrar yapılan aramada; 15 adet hap ile üç içimlik esrar maddesi bulundu. Uyuşturucu ile ilgili malzemeler Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerine teslim edildi. Şüpheliler M.S.’in; dört uyuşturucu madde bulundurma suçundan, F.D.’nin; dört hırsızlık, iki uyuşturucu, bir görevi yaptırmamak için direnmek, bir resmi belgede sahtecilik, E.S.’nin; dört hırsızlık, bir suç eşyasını satın alma, bir resmi belgede sahtecilik, bir aranmasının (hırsızlık) bulunduğu, 6 yıl 3 ay kesilmiş hapis cezasının bulunduğu, K.D.’nin; dokuz hırsızlık, bir suç eşyasını kabul etmek, bir hürriyeti yoksun kılma, beş aranmasının (iki hırsızlık, iki konut dokunulmazlığı ihlal, bir hükümlü ve tutuklunun kaçması) bulunduğu, şahsın cezaevi firarisi olduğu, 5 yıl 3 ay 30 gün kesinleşmiş hapis cezasının bulunduğu anlaşıldı. Şüpheliler M.S., F.D., E.S. ve K.D. sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

Yorum Yazın