İNSANLIĞI ÖLDÜRMEYİN

Son haftalarda yoğun bir şekilde yapılan terör saldırıları, İzmir sivil toplum kuruluşları birliği olan İSTOK  Tarafından İzmir adliyesi önünde kınandı.

yılbaşı gecesi  İstanbul  Ortaköy’de bulunan ünlü gece kulübü Reina’ya uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlenmiş  Saldırıda 39 kişi yaşamını yitirmişti üzerinden  henüz bir hafta bile geçmeyen bu saldırının ardından.

Dün de İzmir Adliyesi önünde dün gerçekleşen hain saldırıda canı pahasına birçok insanın hayatını kurtaran kahraman polis Fethi Sekin, büyük bir facia yaşanmasını önlemişti bu saldırının yapıldığı yerde İSTOK basın açıklaması yaparak terörü kınadı.

İSTOK adına basın açıklamasınını yapan av m.Halit çelik Bu etkilinme korku değil bu işi yapanlardan nefretin artmasıdır.

5 Ocak 2016 günü izmir Adliyesi girişine yakın bir yerde yapılan terör saldırısı sonucu 2 insanımızın şehid olması bizi derinden etkilemiştir.

Bu etkilinme korku değil bu işi yapanlardan nefretin artamasıdır.

Ancak sadece olayı gereçekleştiren faillere takılmıyoruz. Onları talimat verenlere, insanlık düşmanı zihniyetlere yöneliyoruz. Kukla, taşeron kullananlar bilsin kibiz artık kuklacıları ve onun arkasındaki emperyalist aklı görüyoruz. Öfkemizi sömürgeci zihniyetlere yöneltiyoruz, onlarla hesaplaşıyoruz.

Esasen Türkiye’de gerçekleştirilen bombalı, planlı eylemlerin sebebi dünyada kurulu olan sömürü düzenine karşı çıkıp adil bir düzen isteyişimizdendir. Hükümeti ile, her kesimden halkı ile ittifak halinde adaletsizliğe karşı duruşumuzdan korkanlar bize diz çöktürmek istiyorlar. Hayır bunu yaptıramayacaksınız.

15 Temmuz 2016 günü hep birlikte dünya sistemini dize getirdik. Allah’ın izniyle gelen ateşi göğsümüzde söndürecek gücümüz, cesaretimiz var.

Birlik oldukça, sesimizi sesimize, gücümüzü gücümüze ekleyerek başaramayacağımız iş yoktur. Ortaklıklarımızı artırarak, ihtilaflarımızı azaltarak, sevgimizi çoğaltarak, bilgiye yaslanarak, cesaretemizi kuşanarak yürüyeceğiz karanlığın üstüne.

Bir insanı öldürmek, bütün insanlığı öldürmek gibidir.

İnsanlar yaratılışta eş, dinde kardeştir. Biz Kürt halkı ile kardeşiz. Marksist/Leninist politikaya dayanan PKK  kendisini Kürt halkı adına davranmaya ve öldürmeye yetkili göremez.

Hiçbir amaç insan öldürmeyi mazur gösteremez. Bu açık bir şekilde terördür.

Terör saldırısında toprağa düşen polis Fethi SEKİN ve adliye katibi Musa CAN’a Allah’tan rahmet,  yaralılara acil şifalar, yakınlarına ve tüm halkımıza sabır ve metanet diliyoruz. Kendini feda ederek büyük bir faciayı önleyen polis kardeşimizin isminin adliyede bir birime verilmesini öneriyoruz.

İSTOK olarak PKK, IŞİD, FETÖ, PYD ve diğer tüm taşeronların yaptığı terörü ve bu terörün arkasında güçleri ve zihniyetleri en kuvvetli bir şekilde lanetliyor, yılgınlık göstermiyor, mücadele konusunda ve faillerin bulunması konusunda yetkili mercilerin yanında olduğumuzu bir kez daha ilan ediyoruz.06/01/2017

İSTOK-İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu-

 

 

Yorum Yazın