İMHAD İmam Hatipliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneğinin, erasmus projesi olan Karar Alma Mekanizmalarına E-Katılım ve Gençlik Projesi, ‘Çeşme ve İstanbul Oturumlarının yoğun eğitim sürecini tamamlamasının ardından geride bıraktı. Alanında uzman birçok ismi gençlerle buluşturan oturumlarda, projenin ana hedefi kapsamında karar alma mekanizmalarında yer alan isimlerde ağırlandı. Çeşme oturumunda, gençlerle buluşan ve kamu diplomasisi hakkında konuşma gerçekleştiren İzmir Valisi Yavuz Selim KÖŞGER ile Çeşme Kaymakamı Sayın Ünal ÇAKICI proje katılımcılarıyla bir araya gelmişti.

 

İstanbul oturumlarında ise onur konuğu Samsun Valisi  Zülkif DAĞLI idi. Katılımcı gençler kamusal ve toplumsal değişim hakkında konuşan  vali DAĞLI, konuşma öncesinde gençlere, paydaş kurum temsilcileri ve proje ekibiyle birebir tanışma gerçekleştirdi. Değişim isteğinin önemli bir farkındalık olduğunu ve toplumsal değişimde gençlerin önemli rol üstlendiğinin altını çizen Vali DAĞLI, “Uzun vadede ülkemiz yararına olumlu katkı sunacak böylesi önemli projede yer alan siz değerli gençlerimizi tebrik ediyorum. İMHAD Derneği’mizin, İKADDER’in çalışmalarını yakinen takip ediyor, ortaya koydukları vizyon işlerden dolayı gurur duyuyor, bu vesileyle ilgili yöneticilerimize tekrar teşekkür ediyorum. Gençlerimizin kendilerini geliştirme istemi, yararlı projelerde rol üstlenmeleri, ulusal ve uluslararası alanda söz sahibi olmak için tavır ortaya koymaları gerçekten takdire şayandır. Zira biz biliyoruz ki değişim isteği kamuoyundan geldiğinde daha etkili ve daha hızlı bir süreç gerçekleşir. Bugün burada ülkesinin, geleceğinin ve toplumunun yararlı yönde değişimine öncülük etmek isteyen gençlerimizi görüyorum. Ülkemizin farklı üniversitelerinde, çeşitli bölümlerinde öğrenim görmenin yanında böylesi bir farkındalıkla projede yer almanız beni, gelecek güzel günler için oldukça umutlandırdı.” diye konuştu.

 

Katılımcı gençlerin sorularını da yanıtlayan Samsun Valisi Zülkif DAĞLI, proje yöneticileri ve gençler ile hatıra fotoğrafı da çektirdi.