“İKÇÜ’DE BİR TEK FETÖCÜ BİLE KALMAYACAK!”

İzmirli Sivil Toplum Kuruluşları İKÇÜ’de buluştu… İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu ( İSTOK ) üyesi 55 Sivil Toplum Kuruluşunun temsilcisi, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörlüğü’nün düzenlediği kahvaltılı toplantıya katıldı. Hafta sonu düzenlenen programda, güncel meseleler hakkında çözüm önerileri paylaşıldı.

Toplantıya;  İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Galip AKHAN, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Turan GÖKÇE, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali MALAS, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Mehmet ÇEVİK, Rektör Danışmanı ve Öğretim Görevlisi Nuretdin MEMUR, Ege Üniversitesi Rektörü ve İSTOK Bileşeni Birlik Vakfı İzmir Başkanı Prof. Dr. Cüneyt HOŞCOŞKUN  ile 55 Sivil Toplum Kuruluşunun temsilcisi katıldı.

“MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR…”

Rektör Prof. Dr. AKHAN, 17-25 Aralık sürecinden itibaren FETÖ’ye karşı yoğun bir mücadele başlattıklarını, darbe girişiminin ardından ise Üniversitedeki terör örgütü yapılanmasını, kararlı bir anlayışla çökerttiklerini söyledi. FETÖ üyeleriyle mücadelelerinin, Üniversitede bir tek FETÖ üyesi  kalmayıncaya kadar süreceğini dile getiren AKHAN, bu konuda STK’larla iş birliği içinde olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Prof. Dr. AKHAN, darbe girişiminin ardından 18’i idari, diğerleri akademik personel olmak üzere 100 civarında personel hakkında soruşturma başlatıldığını, görevden uzaklaştırmaların olduğunu ancak mücadelenin burada bitmediğini de sözlerine ekledi.

“FETÖ İLE MÜCADELEDE BİZ DE VARIZ”

İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Dönem Başkanı Avukat Halit ÇELİK ise “FETÖ’nün ülkemize verdiği zarar çok büyük. Bu konuda kesinlikle müsamaha gösterilemez. İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi ile FETÖ’ye karşı iş birliği içinde olduğumuz için memnunuz. Bundan sonra da her türlü iş birliğine hazırız.” dedi.

thumbnail_IMG_3541_1600x1067 thumbnail_IMG_3537_1600x784 IMG_3536_1171x1200

Yorum Yazın