1. İHH’dan İzmir Memur-Sen’e Mithat Sevin’in için başsağlığı ziyareti

Mithat Sevin’in vefatı, başta eğitim camiası ve İHH insani yardım vakfı olmak üzere bir çok STK’yı üzüntüye boğdu.

2005 yılında Gaziantep’te İHH’nın kurulmasına da öncülük eden Mithat Sevin, aynı zamanda Eğitim Bir-Sen “Mali İşlerden Sorumluluğu görevini de yapıyordu. Bir süredir covid-19’dan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

İHH insani yardım vakfı İzmir şube başkanı Rasim Çalar, başkan yardımcısı Mucip Uludağ ve il koordinatörü İlyas Altunkaya ile birlikte Eğitim Bir-Sen İzmir şube başkanı Ali Kaya’yı ziyaret ederek, taziyede bulundular. Mithat Sevin Başkanımıza Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır diliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

KISACA MİTHAT SEVİN KİMDİR?

2005 yılında Gaziantep’te İHH’nın kurulmasına da öncülük etmiştir. 1997 yılında Gaziantep Şube Başkan Vekilliğiyle sendikal hayata başladı. 1999 yılında Şube Başkanlığı görevini 2003 yılında İl Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevi nedeniyle bıraktı. 2003-2005 Şahinbey İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü, 2005-2009 İl Milli Eğitim Şube Müdürlüğü, 2009-2010 İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2010 yılında teşkilatın talebi üzerine Şube Başkanlığı ve Memur Sen İl Temsilciliği görevine getirildi. Niğde Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun olan SEVİN, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun olup, evli ve 4 çocuk babasıdır.