İHH İzmir’de selden etkilenen ailelere gıda ve barınma malzemesi desteğinde bulundu. İzmir’in selden etkilenen çeşitli semt ve ilçelerindeki yardım alamayan ailelerinin yanında olan İHH mağdur ailelerin acil ihtiyaçlarını karşıladı.

İzmir’de etkili olan sağanak nedeniyle dereler taştı, çok sayıda ev ve iş yerini su basarken, caddeler göle dönmüştü Sel felaketinde Menderes ilçesindeki 2 kişi hayatını kaybettiği İzmir’de 8 saatte bir aylık yağışını alan İzmir’de İHH sel felaketinden sonra gıda ve ihtiyaç ulaşmayan evleri tespit ederek yaraların sarılmasına yardımcı oluyor.

Yapılan yardımlardan öncelikli olarak evlerini sel basan ve yardım alamayan aileler istifade ederken Özellikle gecekondu semtlerinde yaşayan yoksul ailelerin yardımına koşan İHH selden etkilenen çocuklu ailelere yatak battaniye kıyafet ve gıda yardımları yaparak mazlumların yanında oldu.

İHH insani yardım vakfı İzmir temsilcisi Rasim Çalar, İzmir’de yaşanan sel felaketini ilk andan itibaren takip ederek harekete geçtik.İHH İnsani Yardım Vakfı Afet Yönetim Komisyonuna bağlı Afet ve Acil Durum Hizmet Birimlerimiz ilk günden itibaren İzmir ve çevre ilçe temsilciliklerimiz ile durumu yakından takip ederek mağdur ailelere destek olmak için hazır bekletildi. Arkadaşlarımız. Selin vurduğu evlerde yaşanan ve hasar gören acil ihtiyaç yaşam malzemelerini tespit ederek yerlerine ulaştırdılar. Allah bir daha böyle felaketler İzmir’e ve insanlığa yaşatmasın dedi.