Haber tarihi: 19.11.2017 | Okunma: 1336

156
Bu Haberi Paylaşın

Toç Bir-Sen 1. Olağanüstü Genel Kurulu Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde birlik, beraberlik ve kardeşlik havasında gerçekleştirildi. İki listenin yarıştığı kongrede delegeler “Hüseyin Öztürk ve ekibiyle soylu mücadeleye devam” dedi.

Genel Kurul’un Divan Başkanlığını Halit Ortaköy, Divan Üyeliklerini ise Mustafa Özkaya, Ahmet Özer, Hasan Tüyüboz ve Ahmet Günenç yaptı.

“MEMUR-SEN VE TOÇ BİR-SEN OLARAK HAK ARAMA MÜCADELESİNİN ÖNCÜLÜĞÜNÜ ÜSTLENDİK”

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede Genel Başkan Adayı Hüseyin Öztürk konuşmasına erdemli hareketin tohumlarını atan Memur-Sen’in Kurucu Genel Başkanı merhum M. Akif İnan’a, yol arkadaşları Tahsin Suda, Serdar Güllüoğlu ve Remzi Şanlı ile aynı mücadelede omuz omuza yürüdükleri ebediyete irtihal eden dava arkadaşlarına Allah’tan rahmet dileyerek başladı.

Öztürk, Memur-Sen camiası ve Toç Bir-Sen’in tüm teşkilat mensupları olarak kuruldukları günden itibaren kamu görevlilerinin hak arama mücadelesinin öncülüğünü üstlendiklerinin altını çizdi. Öztürk; “Özgür birey, sivil toplum ve demokratik hukuk devletinin inşasında hep öncülük ettik. Davaya sadakat ve samimiyetten taviz vermeden insanlığın, milletimizin ve üyelerimizin ve kamu görevlilerinin daha huzurlu, daha müreffeh ve daha özgür yaşaması hedefine ulaşmak için tüm gücümüzle mücadele ettik.

Kadim medeniyetimizin yeniden inşasında aktif rol almak için çıktığımız bu kutlu yolda; kurucu genel başkanımız Mehmet Akif İnan’ın “Kim demiş her şeyin bitişi ölüm, Destanlar yayılır mezarımızdan” dizesinde ifade ettiği hayırlı akıbete talip olduk. Ve bu amaçla da Sizlerle birlikte Sendikal mücadelenin içinde yer aldık” dedi.

“BİRLİĞİMİZ, KARDEŞLİĞİMİZ BAKİDİR”

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Öztürk, “Sonuç ne olursa olsun birliğimiz, kardeşliğimiz bakidir, bir olarak, beraber olarak 2001 yılında çıktığımız hak davamızı hakkıyla sürdürmeye devam edeceğiz diyerek kongrenin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Öztürk konuşmasını şöyle noktaladı: “Toç Bir-Sen ailesi olarak hoş bir seda bırakmak için hep birlikte koştuk, koşturduk. Bu soylu mücadelemizde alın teri döken kurucularımızdan Genel Başkanlarımıza, Genel merkez yönetimlerimize, Şube ve İl başkanlarımıza ve yönetimlerine, kadınlar ve engelli çalışanlarımıza komisyonlarımıza, iş yeri temsilcilerimizden üyelerimize ve tüm gönül dostlarımıza yürekten teşekkür ediyor ve hepsini alkışlıyorum.”

“SENDİKAL BİRLİKTELİK OLARAK TEK DÜŞÜNCEMİZ HAKKI BAŞ ÜSTÜNDE TUTMAKTIR”

Büyük coşkuya sahne olan kongreye Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da katıldı. Konuşmasına Memur-Sen Konfederasyonu bünyesinde faaliyet gösteren tüm teşkilat mensuplarını selamlayarak başlayan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Memur-Sen’in, Toç Bir-Sen’in ve Memur-Sen’in bünyesinde yer alan her sendikanın tek bir düşüncesi var, hakkı baş üstünde tutmaktır. Çok şükür, fitneye, fesada kapımız açık değil. Biz büyük bir aile olarak, içimizde tartışırız ama çatışmayız. Birbirimize kızarız ama asla küsmeyiz. Birbirimize imreniriz ama kıskanmayız. Hata ederiz ama nifak ve haset etmeyiz. En iyisi için sonuna kadar direniriz fakat en iyisi benim demekten her zaman haya ederiz” ifadelerini kullandı.

“TOÇ BİR-SEN’İN SOYLU MÜCADELESİNİN SÜRECEĞİNİ BİLİYORUM”

Memur-Sen ailesi olarak bir ortaklığın eseri olduklarını kaydeden Yalçın, “Memur-Sen’e bağlı 11 sendikanın yönetimlerinde farklı arkadaşlarımız görev yapıyor ama aynı yönde gidiyor ve aynı yöntemlerle ortaklık irademizi pekiştiriyoruz. Tavırlarımız farklı olabilir ama hedeflerimiz ortaktır, çünkü biz ortaklığın eseriyiz. Hizmet kolundaki rakipsizliğinizi, vizyonerliğinizi, hakkı üstün tutma noktasındaki sebat ve kararlılığınızı sürdüreceğinizi, TOÇ Bir-Sen’in soylu mücadelesinin sancaktarlığını güçlendirerek sürdüreceğinizi biliyorum. TOÇ Bir-Sen’deki bu olağanüstü sürecin hayırlarla sonuçlanmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Toç Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya da yaptığı konuşmasında Toç Bir-Sen kurulduğu 2001 yılından bugüne kadar olan 16 yıl gibi kısa bir zamana çok büyük başarılar sığdırdı. Güçlü, azimli, kararlı ve vefalı teşkilat mensuplarıyla 81 ilin tamamında yetkiye koştu. Yaklaşık 43 bin üyesiyle Tarım-Ormancılık hizmet kolunda büyük  bir destan yazan siz değerli kardeşlerime, Kadın Kolları ve Engelli Çalışanlar Komisyonlarımıza, İş Yeri Temsilcilerimize, Şube ve İl Başkanları ile Yönetim Kurulu üyelerine sonsuz teşekkür ediyorum. Kongremizin Memur-Sen ve Toç Bir-Sen camiasına, üyelerimize, çalışanlarımıza, kurumlarımıza ve milletimize hayırlara olmasını diliyorum” dedi.

Genel Kurula Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın yanısıra sıra Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu da katıldı.

Büyük coşkuya sahne olan kongrede delegelerin oyuyla Hüseyin Öztürk Genel Başkan, Sabri Kızılkaya Genel Başkan Vekili, Fatih Doğan, Nail Süngü, İbrahim Ethem Gürsoy, Zekeriya Yazıcı ve Fikret Akdeniz Genel Başkan Yardımcısı oldu.

 

Yorum Yazın