HOTAR’DAN TERÖRE TEPKİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Prof. Dr. Nükhet Hotar yaşanan son terör olaylarına tepki göstererek açıklamalarda bulundu “ Ülkemizin hızla gelişiyor olması ve milli birliğimizin pekiştiği bugünlerde FETÖ/PYD/PKK/DAEŞ terör örgütleri hain planlarla milletimizin huzurunu kaçırmaya, iç karışıklık çıkarmaya çalışmaktadırlar. Bu tür saldırılarla hedefine ulaşmış hiçbir terör örgütü yoktur. Bu saldırılar bizim terörle mücadele azmimizi kesintiye  uğratmayacaktır. 15 Temmuz da milli irade destanı yazan milletimizin istikrarlı duruşu ile tüm terör örgütlerine karşı savaşacağız“ dedi.

AK Parti Heyeti Olarak Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı sonrası CHP Genel Merkezine geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Hotar konuya ilişkin “ Sayın Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı esasen tüm siyasi partilere yöneliktir. Bu saldırıyı yapanlar sadece CHP’yi değil, milletimizin birliğini ve kardeşliğini hedef almışlardır. Aynı şekilde güvenlik güçlerimizi ve sivil halkımızı hedef alarak birçok masumun canına kast eden hainleri en şiddetli şekilde  lanetlediğimi belirtmek istiyorum.” Dedi. Hotar teröre karşı milletimizin kenetlendiğini vurgulayarak “Gaziantep’te vatandaşlarımızın en mutlu günlerinde bir katliama sebep olanlar da; Bitlis’te, Elazığ’da, Cizre’de, güvenlik güçlerimize kast edenlerde ülkemizin birliğini ve dirliğini bozmayı planlamışlar ancak milletimiz teröre karşı dik duruşunu Elaziz’de, Van’da bir araya gelerek ortaya koymuştur. Terör örgütleri köşeye sıkıştıkça bu tür eylemlerle alçak ve kirli  yüzünü de ifşa etmektedir. Nitekim tüm aldığımız bilgiler ve kamuoyu araştırmaları göstermektedir ki halkın teröre asla desteği yoktur ve biran önce terör ve teröre destek verenlerden kurtulmak istemektedirler. Sınırlarımızı terör unsurlarından arındırmadaki kararlığımız tamdır.

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımız başta olmak üzere tüm devlet yetkilileri ve güvenlik güçlerimizin bu konudaki mücadele azmi ve kararlılığı tamdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın  söylediği gibi Türkiye’ye tehdit unsuru oluşturacak olan kim olursa olsun onlara karşı ülkemiz ordusuyla, polisiyle, milleti ile vardır, var olacaktır. Milletimizin basireti ve desteği yanında güvenlik  güçlerimizin kararlılıklarıyla inşallah terör belasını bu ülkenin önünde bir  engel olmaktan çıkaracağız. “ dedi. Hotar sözlerine şöyle devam etti “ Terör saldırılarını şiddet ve nefretle kınıyor, şehit düşen güvenlik mensuplarımızı ve sivil vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. Yararlılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimiz rahat olsun, ülkemizi karıştırmaya çalışanlara fırsat vermeyeceğiz.” Dedi.

Yorum Yazın