AK Parti İzmir Milletvekilleri AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Prof. Dr. Nükhet HOTAR’ın ev sahipliğinde AK Parti Genel Merkezi’nde akşam yemeğinde bir araya geldi İzmir’in sorunlarının ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantıda Hotar, “ İzmir’imizi AK Parti ailesi olarak birlik ve beraberlik içinde hak ettiği değeri kazandırmak için çalışıyoruz.” dedi. Toplantıda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı dava sonucunda ihaleleri iptal edilen Karşıyaka ve Göztepe statları projeleri ele alınırken Hotar; “İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı dava sonucunda ihaleleri iptal edilen Karşıyaka ve Göztepe statları projelerinin durdurulmasının en büyük suçlusu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanıdır. Statların yapılmasını kararlılık ile takip edeceğiz. Bu zihniyet İzmirli vatandaşlarımızın ve İzmir’imizin iyi hizmet almasını engellemeye çalışıyor.” Dedi.

Türkiye’nin en pahalı suyunun İzmir’de olmasını ve büyük bir çöp sorunu olduğunu söyleyen Hotar; “ İzmir’in bu sorunlarını aşıp Türkiye’nin en büyük üçüncü şehri gibi yaşamasını sağlayacağız.” dedi. Meclis çalışmalarında İzmirli milletvekillerinin bir arada koordineli bir şekilde çalışma yürütmesinin önemine dikkat çekilirken, İzmir’de devam eden projelerle ilgili istişareler de yapıldı.

Toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, İzmir Milletvekilleri İbrahim Turhan, Kerem Ali Sürekli, Hamza Dağ, Hüseyin Kocabıyık, Necip Kalkan ve Atilla Kaya katıldı.

Yorum Yazın