İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu U-17 Ligi 7. Grup’ta mücadele eden Hires Gençlik ve Spor Kulübü, 14 maçta topladığı 39 puanla şampiyon oldu.

2014 yılında kurularak liglere katılmaya başlayan Hires Gençlik ve Spor Kulübü ilk

senesinde bu yaş kategorisinde kendi grubunda İzmir Demirspor’un ardından 2. olmuş; akabinde İzmir’de oynanan play-off müsabakalarında Karşıyaka Kültür takımına ilk maçta kaybederek Playoftan ilk turda elenmişti. Takip eden süreçte birkaç takviye ve sezon başı çok iyi bir antrenman programı uygulayarak antrenörler Atilla Güncü, Behçet Timur Uysal, Yücel Erdoğan ve Ali Kavcı eşliğinde ligi rekor puan ve averajla şampiyon bitirdi.

3 (1)

Lig karşılaşmaları süresince üstün bir performans gösteren mavi beyazlı takım, Play-Off ilk turunda Balçova Belediye Termal takımı ile oynadı ve müsabakadan 2-1 galip ayrıldı. İzmir’i temsil edebilmek için Ödemiş Belediye’yi eleyen

Yamanlar Esen takımıyla final oynama hakkını elde eden Hires Spor, iki takımında üstün bir mücadele örneği gösterdiği maçta penaltılarla 4-3 kazandı. Bu skorla biten hiç kart gösterilmeyerek centilmenliğin ön plana çıktığı final maçıyla İzmir’i Türkiye

finallerinde temsil etmeye hak kazandı.

Mart ya da Nisan aylarında federasyonca çekilecek kura ile öncelikle Türkiye’nin batı bölgelerinde bulunan takımlarla ilk tur müsabakalarını oynanacak. Hires Spor eğer bu ilk turda diğer illerden gelecek 6 takımı geçerse ikinci etap Türkiye finallerine katılacak. 1.etapta başarılı olan 6 takımla mücadele edilecek olan 2.etabın ardından federasyonun belirleyeceği ilde Türkiye’nin en başarılı 4 takımı final four mücadelesine girecek.

4 (1)

Yorum Yazın