Sayın ARDA Herkese varda,bize mi yok?

Gaziemir belediyesi sosyal ve kültürel etkinlikler için,halkın kullanması gereken belediyeye ait salon ve kültür merkezlerini, yaptığı yasakçı uygulamalar ile kullanılmasına izin vermiyor.

CHP’li başkan Halil Arda Göreve ilk geldiği günden itibaren, radikal bir tutum sergileyerek çeşitli kültürel etkinliklerin ,rutin olarak yapıldığı salon programlarına yasak koydu. CHP li Gaziemir belediye başkanı Halil Arda yönetimi, ilk icraat olarak Gaziemir tasavvuf vakfının her ay düzenlediği etkinlik için salon vermedi.

”TÜGVA’nın kadına şiddet programına, izin vermedi”

Gaziemir TÜGVA temsilciliği’nin ”kadına şiddet” konulu düzenlemek istediği program için, talep dilekçesi Gaziemir belediyesi tarafından kabul edilmedi.

Gaziemir TÜGVA temsilcisi Erkan Kılıç’ın konu  ile ilgili  görüşme randevusu adeta ipe un serilerek bekletildi ve nihayet söz konusu  salon programı, nedeni dahi açıklanmadan kabul edilmedi.

TÜGVA Gaziemir temsilcisi Erkan Kılıç son günlerde kadına karşı artan şiddeti kınamak ve bu konuda yapacağımız eğitim faaliyetleri konulu salon talebimiz malesef sayın  başkan Halil Arda tarafından nedensiz bir şekilde red edildi. Gaziemir’de birçok özel kurum,dernek ve vakıfların çok rahat bir şekilde kullandığı ve hiçbir engel çıkartılmayan bu salonlar çifte standart uygulanarak bize verilmiyor. soruyorum ”sayın Arda ellere varda, bize yok mu? bu durumu değerli Gaziemir halkımız ve kamu oyu ile paylaşmak istiyoruz dedi.

GAZİEMİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NA

 

 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Gaziemir ilçe temsilciliği olarak 11/09/2019  tarihinde saat 19:30′ da yapılması planlanan ”KADINA ŞİDDETE HAYIR” temalı söyleşi için bünyenizde bulunan Atatürk Kültür Merkezinin yukarıda belirten tarih ve saatte müsaitlik durumuna göre tarafımıza tahsis edilmesini istiyoruz…

Gereğini bilgilerinize arz ederim…..

 

 

 

Erkan KILIÇ

TÜGVA Gaziemir İlçe Başkanı

Yorum Yazın