• HEP’ten Beri Birlikteler
• MHP Atatürk’ün Durduğu Yerde

Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Başkanı Veysel Şahin’den CHP İl Başkanı Deniz Yücel’e cevap gecikmedi. “Sayın Yücel bu hassasiyetini keşke HDP ile arasına mesafe koymayan sayın Kılıçdaroğu için gösterseydi. ” diyen Şahin yerel seçimlerde CHP’nin HDP ittifakını ve 1991 Yılındaki HEP’in TBMM’ye taşınması olayını hatırlattı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin dün yaptığı yazılı açıklamada CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu için kullandığı ifadeler gündemin en önemli konusu oldu. Bahçeli açıklamasında Kılıçdaroğlu’ nun milli meselelerden uzak, Türkiye’nin bekasına zıt ve bölücü örgütle örtüşen söylemlerde bulunduğunu ve bunun da partisi tarafından araştırdığını ifade etmişti. Bahçeli’nin açıklamalarına bugün CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel sosyal medyadan cevap verince MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin’den de cevap gecikmedi. Şahin, “Deniz bey keşke millet ve milliyetçilik hassasiyetini partisi ve Genel Başkanları Kılıçdaroğlu için gösterseydi. CHP ve HDP arasına mesafe koyma yolunda çaba sarf etselerdi” dedi.

CHP HDP Ortaklığı Yeni Değil

MHP İzmir İl Başkanı şahin sözlerini şöyle sürdürdü; “CHP ve HDP’nin ilişkisi inkar edilen, yok sayılan ve üzeri örtülebilecek bir ilişki değildir. Millet İttifak’ının temsilcisi İP’den yükselen sesleri nasıl inkâr edecekler. Maalesef Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin ifade ettiği ve üzerinde durduğu gerçekler CHP’yi esir almış durumdadır. Siyasi tarihimiz CHP’nin bölücü partilerle sayısız ilişkisini ortaya koymaktadır. 1991 Seçimlerinde Bölücü HEP’i TBMM’ye taşıyan zihniyet CHP’nin ta kendisidir. Aynı yolu sürdüren CHP geçmiş yerel seçimlerde de HDP ile güçlü bir ittifak oluşturmuştur. Bunu niye inkâr ediliyorlar ki? Yerel seçimlerden sonra birçok HDP’li CHP’ye “sizi biz kazandırdık” şantajıyla yaklaşmadı mı? Sayın Yücel’in bu nokraları gözden kaçırmayacağına inanıyorum.

Atatürk’ün Durduğu Yerde Duruyoruz

Milliyetçilik meselesin gelince CHP altı oktan biri olan Milliyetçiliği yani Atatürk’ün en önemli ilkesini rafa kaldıralı ve bölücülerle iş tutalı epey zaman oldu. MHP ise bu noktada taviz vermeyen tek siyasi kuruluştur. Biz Atatürk’ün durduğu yerde duruyoruz. Liderimizin ve bizlerin hassasiyeti işte bu yüzdendir” açıklamasını yaptı.

Yorum Yazın