HAYRAT İNSANİ YARDIM DERNEĞİ VE HAYRAT VAKFININ ORGANİZESİYLE BAYIR-BUCAK’TAKİ TÜRKMENLERE GÖNDERİLEN İKİ YARDIM TIR'I DUALARLA BUCA’DAN UĞURLANDI. (ERAY ARPAŞİN/İZMİR-İHA)

IMG_9949[1]

Hayrât Yardım İzmir Bölge Temsilciliği Bayırbucak Türkmenlerine 282 ve 283. Yardım Tır larını Buca Abil Efendi Camiinden dualarla yolcu etti.
Tırları uğurlama merasimine Hayrât Vakfı İzmir Temsilcisi Kudret Uğur, İSTOK Dönem Başkanı Av.Mustafa Halit Çelik, İHH İzmir temsilcisi Rasim Çağlar, Hayrât Vakfı Çatısı altında İzmir de faaliyet gösteren derneklerin başkanları ve STK temsilcileri ile cuma namazı sonrası cemaat katıldı.
Buca Vaizi Mustafa Karaca ‘nın duasından sonra konuşma yapan Hayrât Yardım İzmir Bölge Temsilcisi Ali Mamak Türkiye genelinde 316. Yardım Tırının bugün yola çıktığını bu Tırların 282 ve 283. Tırların İzmir Bölge Temsilciliği tarafından gönderildiğini bundan dolayı da Hayrât Yardım gönüllülerine ve bağışçılarına teşekkür ettiklerini söyledi.
Dualar ve konuşmalardan sonra tırlar Hatay ‘ın Reyhanlı sınır kapısına Bayır Bucak türkmenlerine teslim edilmek üzere yolcu edildi.

Yorum Yazın