İzmir İHH ‘DAN Suriye’ye 160. yardım tırı uğurlandı.
Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere  İHH’ya bağışlanan  bir tır un  İzmir’in Torbalı ilçesinden  dualarla uğurlandı.
 
İzmirli hayırsever iş adamı  Adnan Yaşar Görmez’in destekleriyle hazırlanan yardım TIR’ını İHH insani yardım vakfı İzmir il başkanı Rasim Çalar, yönetim kurulu üyesi Kadir Sayan Halit Çelik Abdullah Kocabaş,Mustafa Dündar  yardım tırlarını dualar ile uğurladı.

Zulmün başladığı ilk günden bu yana mazlumlarla beraber zalimlere karşı dik bir duruş sergilediklerini belirten İHH İzmir  şube başkanı  Rasim Çalar, şunları kaydetti:

“Suriye’deki mazlumlarla omuz omuza zalimlere karşı onların yanında  olduk bütün dünya bilsin ki olmaya da devam edeceğiz. Zalim diktatörler  katliamlara başladığından beri mazlum halka destek olduk. Yardımsever ve hamiyetperver  bağışçılarımız  elindeki nimetleri paylaşarak, Suriye ‘deki mazlumların yanında olmaya devam ediyoruz. Sıkıntıları bitene kadar Suriye halkının yanında olacağız. Bugün İzmir Torbalı’dan 1 tır daha  TIR insani yardımı daha dualarla uğurluyoruz.” Allah hayırsever iş adamımız Adnan Yaşar Görmez’den razı olsun dedi.