HAYALLERİNİZE BİR ADIM DAHA YÜRÜYÜN

12772022_583149031854078_7853405651465368379_o

İzmir Bornova Gençlik Merkezinin iki dönemdir yürütmüş olduğu; Hayallerime Bir Adım projesi ile gençlerin yoğun isteği üzerine, Kişisel Gelişim Uzmanı, Yazar Sayın Rahim Türk’ü ağırlıyor. Kişisel Gelişim Uzmanı Rahim Türk, adeta İzmir’e damga vurarak çok geniş bir genç kitleye seslenmeye hazırlanıyor.

Alanında üç eser kazandırmış olan Türk, gençlere birikimlerini anlatmak için Bornova Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi ve 15 Temmuz Şehitleri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine ilk etapta hitap ederek, “Kişisel Gelişim ve Liderlik” semineri ile “Lider nasıl olunur?” Sorusunun cevabının bulunmasında, gençlere öncülük etti.

Gençlere; lider nasıl olunur? Alanında liderlik nedir? Hedef belirleme nasıl yapılır? Sorularında kendinizi bulmanın metotlarından bahsederken, çok önemli detaylarla hayatlarında nokta atışın değerini anlattı. Seminerde akılda kalan notlar ise şöyle: Korkularınızın üzerine giderseniz, lider olma yolunda büyük adım atmış olursunuz, diyen Türk; hedef güncellemesi yapın ve her gün hedefinizi bir önceki güne göre daha iyiye götürün, diyerek de ayrıntıların gençlerin hayatlarında ne kadar önemli bir yere sahip olduğunun altını çizdi. Son olarak “Siz gençler ne olmak istediğinize karar vermezseniz, başkaları sizin hayalinizi yaşar ve siz de izlemek zorunda kalırsınız.” Dedi.

İzmir’de Bornova Gençlik Merkezi ile birlikte hafta içinde birçok yerde seminer verecek olan Rahim Türk, anlatmakla bilgi aşınmaz ve bilgiyi gençlere taşımaya devam edeceğiz diyerek, enerjinin gençlerle paylaşılmasından dolayı mutlu olduğunu dile getirdi ve “Liderliğin Kitabını Yazdım” adlı kitabını sevenlerle buluşturarak, gençlere kitaplarını imzaladı.

 

Yorum Yazın