IMG_1480

İzmir’in Konak ilçesinde, Suriyeli öğrencilerin eğitim gördüğü okuldaki programa katılan AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, öğrencilere 101 yıl önce yazılan Çanakkale Destanını anlattı.
AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İmam Hatipli Mezunlar Derneği’nin (İMHAD) İzmir’de yaşayan Suriyeli minikler için açtığı okuldaki düzenlenen programa katıldı. AK Partili Dağ, burada minikler tarafından barışı simgeleyen zeytin dalları ve Arapça şarkılarla karşılandı. Çocukların şarkıları karşısında duygulanan Hamza Dağ, okuldaki miniklerle ilgilenerek hediyeler dağıttı.

MİNİKLER ÇANAKKALE’Yİ HAMZA DAĞ’DAN DİNLEDİ
Öte yandan Hamza Dağ, destanın 101. yıl dönümü nedeniyle programdaki Suriyeli öğrencilere Çanakkale’yi anlattı. Öğrenciler Dağ’ın ağzından dökülen cümleleri hayranlıkla ve sessizce dinledi. “Çanakkale zaferi sadece Türkiye Cumhuriyeti’nin zaferi değildir” diyerek miniklere hitap eden milletvekili Dağ, “Yarın inşaallah ziyaret etme şansınız olduğu zaman sizde göreceksiniz. Orada yatan şehitlerin sadece Türkiye’den değil Halep’ten, Filistin’den, Bağdat’tan Diyarbakır’dan İzmir’den olduğunu görürsünüz zaten. Biz en eski tarihten beri kardeşiz. Türkiye’de inşallah biz olduğumuz müddetçe siz esenlikte ve rahat olacaksınız. Sizin için eğitim öğretim şartları bundan sonra daha rahat bir şekilde hazırlanacak.
İnsanlıktan nasibini almamış size bu zulmü yaşatanların haddini onlara dostça bildireceğiz” dedi.
Okulda 300 civarında öğrenci olduğunu vurgulayan İMHAD Başkanı Burhanettin Kansızoğlu da, uzak semtlerde yaşayan Suriyeli aileler için bölge okulları tahsis etmeye çalıştıklarını ifade etti.

IMG_1480

İzmirde mülteci çocukları kilisenin ve hıristiyan misyonerlerin hedefinde 

İMHAD BAŞKANI Burhanettin Kansızoğlu

Özellikle sureyeli eğitim seviyesi yüksek başarılı öğrencileri ağına düşürererek misyoner yetiştirmeyi planlayan kilise bu konuda ciddi çalışmlar yapıyor tesbit ettikleri öğrencileri kiliseye götürerek meryem sofrasında ziyafet verdikten sonra hıristiyanlık propagandası yapıyorlar maddi imkanları cömertçe kullanan kilise mültecilere yakın noktalarda misyonerleri ile çalışmalar yapıyor  biz bunu tesbit ettik ama yapmamaız gereken müslüman mülteci çocukları için eğitim yuvası açmak dedi
Yapılan programa ayrıca, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, milli eğitim müdür yardımcıları, eğitim derneklerinin temsilcileri ve Suriyeli öğrencilerin velilileri katıldı.

IMG_1441 IMG_1431 IMG_1424

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın