Yıldırım; ‘Bunlar Ruh İkizi’

‘İzmir’de Kazı Kazan Belediyeciliği Yapılıyor’

İzmir’in en gözde semtlerinden Güzelyalı’da Belediye’nin aylardır süren kazılarına yönelik tepkiler büyüyor. AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım, CHP’nin İzmir’de ‘Kazı Kazan Belediyeciliği’ yaptığını belirterek, ‘Güneydoğu’da HDP’li Belediyeler hendek siyasetiyle hayatı felç ediyor. İzmir’de de CHP’li Belediyeler, kazı kazan anlayışıyla şehri yaşanmaz hale getiriyor. Bunlar ruh ikizi’ dedi.

Türkiye’nin üçüncü büyük kenti İzmir’de İZSU ekipleri tarafından yapılan kazılardan sonra ortaya çıkan manzara Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki ilçeleri aratmıyor. Güzelyalı semtinde belediye ekipleri tarafından 2 ay önce başlatılan yağmur suyu ve atık su kanalları döşeme çalışmaları bir türlü tamamlanamadı. Güzelyalı Parkı çevresindeki onlarca sokağa, kazı çalışmaları nedeniyle araçlar giriş yapamazken, yayalar da yolda yürürken zorluk çekiyor. Acil bir durumda itfaiye ve ambulansın giremediği sokaklarda yaşayan vatandaşlar yaşadıkları bu duruma isyan etti. Hiçbir güvenlik önleminin alınmadığı hendekler özelikle yaşlılar ve çocuklar için büyük tehlike oluşturuyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZSU (İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi) ekipleri yaklaşık 2 ay önce Konak ilçesi Güzelyalı semtinde yağmur suyu ve atık su kanalları döşemek için çalışma başlattı. Çalışma kapsamında aynı anda onlarca sokak kazıldı. Ortalık adeta savaş alanına döndü. Uzun süren ve bir türlü tamamlanamayan çalışmalar nedeniyle çevre sakinleri büyük rahatsızlık duyuyor. Sokakların koordineli bir şekilde bölüm bölüm kazılarak boruların döşenmesi yapılmadığı için kazı çalışması yapılan sokaklar araç trafiğine kapatıldı. Son günlerde HDP’li Belediyeler eliyle terör örgütü PKK tarafından açılan hendeklerle hayatın felç olduğu Doğu ve Güneydoğu’daki bazı ilçeleri anımsatan Konak’ta vatandaşlar kazı çalışmalarından bıkmış durumda. Sokaklarda açılan çukurlar, etrafında herhangi bir bariyer olmaması ve güvenlik önlemi alınmaması nedeniyle yaşlılar ve çocuklar için düşme riski taşıyor. İçi su dolu olan bazı çukurlar ise tehlike saçıyor. Aylardır bitmeyen çalışmalar nedeniyle kazılan çukurlar yüzünden İtfaiye, ambulans ve polisin giremediği sokaklarda ikamet eden vatandaşlar büyük tedirginlik yaşıyor.

AK Parti Güzelyalı Mahalle Başkanı Yücel Özdemir, plansız çalışmalara tepki gösterdi. Kışın ortasında kanalizasyon kokusunda bıktıklarını söyleyen Özdemir, ‘Burası İzmir’in kalbi, gözbebeği. Toz toprak nedeniyle kapımızı penceremizi açamıyoruz. Ayakkabılarımızdan çamur eksik olmuyor. Sokağımızda yangın çıksa itfaiye nasıl girecek? Biri kalp krizi geçirse, yaralansa ambulans nasıl girecek? Aylardır süren çalışmaları nedeniyle güvenlik güçleri buraya giremiyor. Acil bir durum olsa ambulans ve itfaiye nasıl girecek. Allah korusun, yaşanacak bir ölümün hesabını kim nasıl verecek?’ dedi.

AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım da Güzelyalı’da vatandaşı bıktıran çalışmalar nedeniyle Büyükşehir ve İZSU’yu hedef aldı. İzmir’in kalbinin delik deşik edildiğine dikkat çeken Yıldırım, ‘Önce İZSU sonra tramvay çalışması. Her gün yeni bir bahaneyle şehri köstebek yuvasına döndürdüler. Adeta ‘kazı kazan belediyeciliği’ yapıyorlar. Bu işlerden birileri kazançlı çıkıyordur ama kaybeden hep İzmirli oluyor. Güzelyalı’yı tanınmaz hale getirdiler. Planlama yok, vatandaşa saygı yok. Güneydoğu’da HDP’li Belediyelerin yaptığını, İzmir’de CHP’li Belediyeler ’den görüyoruz. İkisi de hayatı felç ediyor. Hizmet yerine vatandaşa çile götürüyor. Bunlar ruh ikizi. Bu zihniyetlerden millete fayda gelmez’ diye konuştu.

IMG_9160IMG_9155IMG_9152IMG_9151IMG_9156IMG_9153

Yorum Yazın