13.05.2020 TARİHİNDE SAYIN ARDA’NIN SOSYAL MEDYA HESABINDA YAYINLADIĞI PAYLAŞIMDA; “merkezi idareden gelen paylarımızda bir düşüş yaşanmıştır. Üç ay boyunca belediye gelirlerinden herhangi bir kesinti yapılmayacağı açıklanmasına rağmen nisan ayında 3 milyon 669 bin lira olarak gerçekleşen belediye gelirimiz, maalesef mayıs ayında yüzde 50 azaltılarak 1 milyon 824 bin lira olarak gerçekleşmiştir. Gaziemir Belediyesi olarak yarı yarıya azaltılan bu paylarla ayakta kalmamız mümkün değildir.” BİLGİSİ GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR.
İL ÖZEL İDARELERİNE VE BELEDİYELERE GENEL BÜTÇE VERGİ GELİRLERİNDEN PAY VERİLMESİ HAKKINDA KANUN’UN 2. MADDESİNDE – “İl özel idareleri ve belediyelere genel bütçe vergi gelirleri tahsilâtı toplamı üzerinden pay verilir. Pay, genel bütçe vergi gelirleri tahsilâtı toplamından, vergi iadeleri düşüldükten sonra kalan net tutar üzerinden hesaplanır ve tüm belediyelere bu hesaplanma üzerinden pay verilir.” DENİLMEKTEDİR. Tüm dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu pandemi sürecinde alınan tedbirler gereği işletmelerin çoğu kapanmış ve dolayısıyla vergi gelirlerinin tahsilatında önemli düşüş yaşandığı ortadadır.
Bundandırki gelen paylardaki düşüş ASLA KESİNTİ DEĞİL, toplanan vergi gelirlerinin düşmesinden kaynaklanan sonuçtur.
Yukardaki açıklamada gürüldüğü gibi Sayın ARDA kamuoyunu yanıltmaktadır. Kendisininde bildiği üzere bu ekonomik açıdan bitmiş tükenmiş Gaziemir belediyesinin içinde bulunduğu zor durumu meşrulaştırma çabasıdır.
Ayrıca Halil Arda’nın sanki sadece CHP li belediyelerden bir kesinti yapıldığı havası yaratması kendi başarısızlığını gizleme isteğidir. Oysa ki; tüm Türkiye ‘yi etkisi altına alan pandemi sebebiyle vergi gelirlerinde yaşanan düşüş Ak partili, Mhp li, CHP li belediye ayrımı yapmamıştır. Yaşanan vergi gelirleri düşüşü devletin esnafına vatandaşına vergi ödemesi için sağladığı süre uzatimindan kaynaklıdır. Halil Arda bu payların pandemi sonrası fazlası ile belediye ye ödeneceğini bildiği halde algı yaratarak kendi basiretsiz yönetim sistemini ve hatalarını örtmeye çalışmaktadır.
Daha göreve geldiği ilk günden başlayan SIFIR MAKAM ARAÇLARI, MAKAMINDA YAPTIĞI TADİLATLARLA KURDUĞU SALTANAT, USULSÜZ HARCAMALAR, AĞRI MENŞELİ YANDAŞ FİRMALARA VERDİĞİ İHALELER, SEYDAŞ ŞİRKETİNE AKTARDIĞI SERMAYE, orada istihdam ettiği kişilere ve sözde özel kalem müdiresine verdiği afaki maaşlar zaten BUGÜNLERİN HABERCİSİYDİ.
Sayın ARDA belediyenin gelir getiren tüm kaynaklarını keyfi uygulamalar ile birer birer etkisiz hale getirmiş ve gelir getirici hiç bir proje üretememiştir. Bununla birlikte fizibilite çalışması tam anlamıyla yapılmamış ve tamamen yakın çevresindekilerin egosunu tatmin etmek amacı ile oluşturulan YABO projesine bir milyonun üzerinde kaynak harcayarak belediye bütçesini israf etmiştir.
Sayın Arda atalarımız derki; KİŞİ KENDİNDEN BİLİR İŞİ, yakın zamanda belediyede çalışan memurlar ile kendi imzalamış olduğunuz sözleşmeyi yine siz kendiniz gerçek dışı bahaneler üreterek tek taraflı olarak iptal ettiniz. Yapısal sorununuz haline gelen çamur at izi kalsın durumunuzdan vazgeçin..

Lütfen itiraf edin BU GÖMLEK SİZE BÜYÜK..

  SERDAR MUÇAY                    UĞUR İNAN ATMACA    AK PARTİ GAZİEMİR İLÇE BAŞKANI          AK PARTİ GAZİEMİR BLD.MECLİS ÜYESİ 
                                               GRUP BAŞKANVEKİLİ 

Yorum Yazın