CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, Güreler Derneği tarafından düzenlenen iftar programında katıldı, vatandaşlarının dualarına ortak oldu. Sındır, “ekmeğini, tuzunu, yüreğini ve sevgisini paylaşan, kardeşçe bir yaşam arzusundan asla vazgeçmeyen bir milletiz” dedi.

“BİRLİKTE YAŞAM ARZUMUZA ZARAR VEREMEYECEKLER”

Güreler Rumeli Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından 13 yıldır geleneksel olarak düzenlenen iftar programında hemşerileri ile buluşan CHP’li Sındır, “Zor zamanlardan geçtiğimiz bu günlerde en çok ihtiyacını duyduğumuz, özlemini çektiğimiz şey terörün son bulması. Ülkemizin birliğine, vatandaşlarımızın beraberce yaşam arzusuna zarar vermek isteyen, karanlık güçlere ve onun arkasındaki destekçi işbirlikçilerine millet olarak izin vermeyeceğiz, rıza göstermeyeceğiz. Sınırlarımızı saran; çocukları yetim bırakan, anaların gözyaşının akmasına neden olan savaş ateşinin ülkemize sıçramasına müsaade etmeyeceğiz. Bu vesileyle; özgür ve bağımsız bir ülkede yaşamamıza olanak sağlayan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, tüm şehitlerimize ve gazilerimize minnettarız, mübarek ramazan ayında dualarımız bir kez daha onlarla” dedi.

“RAMAZAN HOŞGÖRÜNÜN VE DAYANIŞMANIN AYDIR”

İftar programı sonrasında hemşerileriyle kahvehanelerde buluşup, sohbet eden çayını vatandaşlarıyla birlikte içen Sındır, “Ramazan ayı, hoşgörünün ve dayanışmanın ayıdır. Bugün Anadolu’nun her coğrafyasında paylaşmayı, bölüşmeyi bilen, ekmeğini birbirinden esirgemeyen ve kardeşçe yaşam arzusundan vazgeçmeyen insanlarımız var. Sofrasını, tuzunu, yüreğini ve sevgisini birbirinden esirgemeyen nice insanlarımız var. Ramazan ayı; yurtta, bölgemizde ve dünyada barışın sağlanması için büyük bir fırsat. Vatandaşlarımızın ve İslam dünyasının ramazan ayını en içten duygularımla kutlar, tüm yurttaşlarımıza sağlık, mutluluk ve huzur dilerim. Nice iftarlarda bir arada olmak dileğiyle” dedi.

Yorum Yazın