Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilde düzenlenen “Vatan Sevgisi” temalı “Gençlik Merkezleri Arası Şiir Okuma Yarışması” İzmir İl Elemeleri Şehit Erol Olçak Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde saat 14:00’da başlayan program ile yapıldı. #GSBİzmirGençlikMerkezleri tarafından organize edilen, gençlerin yoğun ilgi gösterdiği yarışma programına 14-17 ve 18-24 yaş gruplarında erkek / kadın olmak üzere 4 farklı kategoride toplam 60 genç seçtikleri şiirleri en iyi okuyabilmek için ter döktü.
İzmir İl Birinciliğini kazanan gençler 16 Nisan 2017 tarihinde İzmir’de yapılacak olan Ege Bölgesi Grup Birinciliği Yarışmasında ve Ankara’da 16 Mayıs 2017 tarihinde yapılacak olan Türkiye Finalinde yarışacaklar.
14-17 ve 18-24 yaş gruplarında erkek / kadın olmak üzere 4 farklı kategoride gerçekleştirilen yarışmada;
14 – 17 Yaş Erkeklerde;
Berk Sarıkaya (Ege Bölgesi Finalinde İzmir’i temsil edecek)
Mucahit Usame Baysal
Vatan Çetinal
14 – 17 Yaş Bayanlarda;
Ecem Gönüal (Ege Bölgesi Finalinde İzmir’i temsil edecek)
Meryem Şahin
Gamze Karalı
18 – 24 Yaş Erkeklerde;
Muhammed Çimen (Ege Bölgesi Finalinde İzmir’i temsil edecek)
Erdi Çetin
Samet Tüfekçi
18 – 24 Yaş Bayanlarda;
Büşra Develi (Ege Bölgesi Finalinde İzmir’i temsil edecek)
Zehra Aksak
Ayşe Saliha Güler

Dereceye giren gençlere ödüllerini İzmir Gençlik Merkezleri Koordinatörü Ahmet Gülcan, yarışmanın jüri üyeleri; Edebiyat Öğretmenleri Abdullah Erdemir, Beyhan Topçu ve Ayşe Bayraktar tarafından verildi. İzmir Gençlik Merkezleri Koordinatörü Ahmet Gülcan yapmış olduğu konuşmada; başta jüri üyeleri ve katılımcı gençler olmak üzere yarışmada emeği geçen herkese tek tek teşekkür etti. Bu programın adının ‘yarışma’ olduğunu için belli kategoriler olduğunu, bazı kazananların olduğunu belirten Gülcan, esas kazananın hepimiz olduğunu, Anadolu’nun zenginlikleri ile beslenen şairlerimizin şiirlerinde, vatanda, namusta hep birlikte birleştiğimizi, aynı duyguları paylaştığımızı söyledi.
“Vatan Sevgisi” temalı “Gençlik Merkezleri Arası Şiir Okuma Yarışması”na katılan tüm gençlerimize, emek veren tüm gönüllülerimize ve kıymetli jüri üyelerimiz; Edebiyat Öğretmenleri Abdullah Erdemir, Beyhan Topçu, Ayşe Bayraktar’a, Şehit Erol Olçak Anadolu İmam Hatip Lisesi idareci, çalışan ve öğrencilerine teşekkür ederiz.

Yorum Yazın