İzmir’de Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası dolayısı ile İzmir Orman Bölge Müdürlüğünün belirlediği alanlarda, geleceğe nefes olabilmek için Bornova Gençlik Merkezi gençleri tarafından ağaçlandırma çalışması yapıldı.
Asırları yeniden inşa ederken, geleceğe nefes olabilmek için İzmir’in ciğerlerine Her Genç Bir Fidan hedefiyle yola çıkan Bornova Gençlik Merkezi, İzmir’in Buca ilçe sınırlarında yer alan Karacaağaç Köyü yakınlarında fidan dikimi yaptı. Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde dağıtılan 10 bin fidan, dikime gelen gönüllü gençler tarafından dikildi. İzmir Vali Yardımcısı Ahmet Ali Barış, İzmir Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Erol, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Erhan Bey, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü Üst Yönetimi ve tüm personeli ile İzmir İl Protokolünün yanı sıra çeşitli sivil toplum kuruluşlarından gelen yetkili ve gençler, verdikleri destek ile geleceğe nefes olmanın önemini ortaya koydular. İzmir Gençlik Merkezleri Koordinatörü ve Bornova Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Gülcan; gençlerin kendi elleri ile diktikleri fidanların anlamının çok büyük olduğunu, her neslin bir sonraki nesil için bırakacağı değerin öneminin önemli olduğunu söyledi.
Çevre Kulübü ile nefes olmaya devam edecek olan Bornova Gençlik Merkezi, toplum yararına çalışmalar yürütmeye devam edeceğini bildiriyor. Geleceğin sahibi gençlerin bu kulvarda var olduğu sürece, Bornova Gençlik Merkezi öncü olmayı da sürdürecektir.

Yorum Yazın