Osmanlı’nın Fethettiği balkanlara Anadolu’nun karaman yöresinden ,seçerek  gönderdiği  Osmanlı nizamının yaşatılmasına emsal ailelerden biri daha hakka yürüdü.

Müslüman türkün balkanlarda ki yol ve hayat öyküsüne  tanık ulu çınarlardan birini  daha ebedi hayata uğurladık, 150 yıllık  bir ömür ve zamana tanıklık eden Gaziemir’in  sevilen ailesi eski muhtar Adil Yüksel’zevcesi, eski belediye başkanı Adnan Yüksel in annesi AK parti il gençlik kolları başkanı Adil Yüksel in baba annesi ,Saime yüksel hakkın rahmetine kavuştu.

AK Parti eski Gaziemir belediye başkanı ve şu an İzmir büyük şehir Belediye meclis üyesi Adnan Yüksel in annesi olan  89 yaşında  Samiye Yüksel uzun zamandır yaşlılığa bağlı rahatsızlıklar yaşıyordu. yüksel ailesini üzüntüye boğan vefat haberinin ardından bir çok dost ve arkadaşlarının arayarak baş sağlığı dilediği  eski belediye başkanı Adnan yükseli sevenleri yalnız bırakmadı

Cenazeye Gaziemir kaymakamı Yaşar Dönmez,AK Parti il başkan yardımcıları ,Gaziemir  ve Menderes ilçe başkanları,CHP ilçe başkanı  yönetim kurulu üyeleri , İzmir büyükşehir,konak, menderes,ilçe belediye meclis üyeleri ile Gaziemir belediye başkanı H. İbrahim Şenol,menderes belediye başkanı Bülent soylu,ve diğer siyasi parti ve stk temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Gaziemir merkez caminde ilçe müftüsü Ekrem Saylam ın kıldırdığı, namazının ardından Saime Yüksel’in cenazesi  eski Gaziemir mezarlığına toprağa verildi.

 

 

 

Yorum Yazın