Üye ve yöneticilerinin tamamı şehit yakını ve gazilerden olan dernek çalışmaları için son hazırlıklar tamamlanıyor.
Gaziemir’de sadece şehit asker ve polis yakınlarının yöneticisi olacağı bir denek için çalışmalarda sona gelindi. TÜRK Silahlı Kuvvetleri’nin suriyede yürüttüğü Fırat Kalkanı harekatında, şehit olan bordo bereli askerlerden Astsubay Kıdemli Çavuş Furkan Yavaş’ın babası emekli özel harekat polisi Süleyman Sırrı Yavaş’ın öncülüğünde şehit yakınları bir araya gelerek dernek kuruyorlar.


Edindiğimiz bilgiye göre söz konusu dernekteki en önemli kriter dernek üye ve yöneticilerinin şehit yakını ve gazi olması, dernek kuruluş çalışmalarını yürüten şehit babası Süleyman Yavaş biz asla şehit ve üzerinden ,sömürü ve istismarın yapılmasına müsaade etmeyeceğiz, şehitler ile uzaktan yakından alakası olmayanların şehit dernekleri faaliyeti yapıyor olmasını da doğru bulmuyoruz dedi.


Her vatan ve millet sevdalısı vatandaşımıza kapılarımız sonuna kadar ancak şehit ailesi ve gazilik şerefini taşımanın kendine has ve özgü bir manevi onur ve şerefi var. biz acımızı bedenimizin bir parçasını şehit yakını olarak hisseder ve yaşarken,diğer yandan bunu istismar ederek sömürenlere de asla müsaade edemeyiz dedi. her vatandaşımıza kapılarımız ve gönlümüz açık bayrağını,vatanını sevenlere canımızın bir parçasını feda ettik. gönlümüzü de onlara açıyoruz. ama adı şehit ailesi diye başlayan derneğimizde şehit aileleri olacak dedi.


Yakın zamanda derneğimizin son hazırlıklarını tamamlayarak kuruluşunu kamuoyu ile paylaşacağız. Şehit kardeşleri, anne ve babaları eşleri ile birlikte şeffaf kamu oyuna açık bir yapımız olacak. bunu değerli Gaziemirli hemşehrilerimiz ile paylaşacağız şimdiden vatana millete ve şehit ailelerine hayırlı uğurlu olsun dedi

Yorum Yazın