24 Kasım Öğretmenler Günü Programı Şehit Mustafa Yaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programla kutlandı.
24 Kasım Öğretmenler Günü Programı, Gaziemir İlçe Kaymakamı  Dr. Ahmet Süheyl ÜÇER, Aday Kaymakam Ferhat GÜR, Hava Teknik Okullar Komutanı Tuğgeneral  Kadircan KOTTAŞ, Garnizon Komutanı V.Hv. Öğretmen Albay  Dr. Adnan ÖZER, Gaziemir Belediye Başkanı  Halil ARDA, İlçe Daire ve Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Örgütleri, Okul Müdürleri ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşti.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kutlama programı, Abdülhamit Han Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü  Ali AY’ın konuşmasıyla başladı. İlçede düzenlenen yarışmalarda derece alan öğretmen ve öğrencilerin ödül töreni yapıldı. Ödül Töreni’nin ardından emekli öğretmenlere Hizmet Şeref Belgeleri verildi. Emekli öğretmen Sami ÖNER’in konuşmasının ardından duygulu anlar yaşandı. Öğretmenlik mesleğine adım atarak eğitime taze ve güçlü soluk olacak aday öğretmenlerin ‘Yemin Töreni’ yapıldı. Törenin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Halk Oyunları Gösterisi büyük bir coşkuyla izlendi.
Abdülhamit Han Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ’24 Kasım Öğretmenler Günü’ programıyla devam etti.