Ülkemizde, öğretmenlerimizin sahip olduğu vatan ve meslek bilinci ile millet ve insan sevgisi her türlü takdirin üzerindedir.
Büyük Atatürk’ün “Öğretmen ve eğiticilerden mahrum bir millet, henüz millet namını almak hakkından mahrum kalmıştır.” sözlerinde ifadesini bulduğu gibi basit ve günlük gailelerle kişisel geleceklerine odaklanmış fertleri, milli kültür ve ülküler etrafında toplayıp gerçek ve güçlü millet olarak inşa edecek olanlar öğretmenlerimizdir.
Öğretmenlerimizin, şartlar nekadar ağır olursa olsun her ana babanın kendi evlatlarına göstereceği sabır, tahammül ve sorumluluğu, onlara emanet edilmiş genç kuşaklara da ayrı ayrı göstereceklerinden milletçe eminiz. Büyük Türk milletinin saygın öğretmenlerinin bunları yapacağından asla kuşkumuz yoktur.
Milli beraberliğimizin sağlanması için öğretmenlerimizin önderliği ve fedakarlığı her tedbirden daha önemlidir. Bu nedenle bir toplum mimarlığı üstlenen öğretmenlerimize olan ihtiyaç bugün dünden daha fazladır.
Memleketimizin her yöresinde kutsal bir görevi fedakarca yürüten “irfan ordusu”nun değerli mensuplarına, heyecanlarını söndürmeden millete hizmetini sürdüreceklerine
yürekten inanıyoruz.
Öğretmenler Günü vesilesiyle, Türk milletinin mutluluğu ile Türk devletinin yükselmesi ülküsü ile bizleri aydınlatan ve geçtiğimiz yıllarda bölücü teröre maruz kalarak hunharca şehit edilen kahraman öğretmenlerimizi rahmet, şükran ve minnet duygularımla anıyorum.
Öğretmenlerimize şahsım ve teşkilatım mensupları adına saygı ve sevgilerimi sunuyor, bu mutlu ve anlamlı günlerini en kalbi duygularımla kutluyorum.

Ünal Tekdamar
Gaziemir Ülkü Ocakları Başkanı

Yorum Yazın