Gaziemir Müftülüğü  Aktepe ve Emrez mahallelerde yaşayan Suriyeli yoksul mültecilere iftar sofrası kurdu.

Aktepe mahallesi merkez cami bahçesinde kurulan iftar sofrasında Gaziemir müftülüğüne bağlı hafız ve müezzinler tarafından kuranı kerim ilahi ve kasidelere okundu.Programa Suriyeli mülteci ailelerin çocukları Arapça ilahiler ve sureler okuyarak katkıda bulundular.

Gaziemir Müftüsü Ekrem Saylam Aktüel Ajansımıza  yaptığı açıklamada amaçlarının Suriye’den Ülkemize Esed zulmü nedeni ile gelen yetim, yoksul ve bakıma muhtaç olan Suriyeli aileleri unutmadı.

Amacımız vatanlarından uzak bu kardeşlerimize Ramazan huzur ve mutluluğunu yaşatmak.Onlarla bu manevi atmosferi paylaşmak istedik dedi.

Saylam Müslümanlar kardeştir anlayışı ile dünyanın çeşitli yerlerinde yetim,yoksul,yardıma muhtaç ve zulme maruz kalmış Müslümanların acılarını, yaşadığı yoksulluk ve sıkıntıları yüreğimizde hissediyoruz. Bu duygularla Suriye’de vatanından, eşinden ve yakınlarından koparak mülteci durumuna düşmüş Suriyeli kardeşlerimizle bir tas çorbamızı, bir kap yemeğimizi paylaşabiliyorsak  Ramazan’ın ruhuna uygun hareket etmiş oluruz. Buradan tavsiyem Bütün Müslüman kardeşlerimizin sofralarını yoksulları, yetimleri ve ihtiyaç sahipleriyle birlikte oturmalarını Ramazan boyunca bu şekilde sofralarını paylaşmalarını önemle tavsiye ediyoruz.

Zira Peygamber Efendimiz şöyle buyuruyor;

“Kendi yetimini veya başkasına ait bir yetimi himaye eden kimseyle ben, cennette şöyle yan yana bulunacağız.”

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gaziemir halkımız olmak üzere bütün Müslüman kardeşlerimin Ramazanı şeriflerini kutluyor hayırlı Ramazanlar diliyorum.

IMG_3187 - Kopya

Yorum Yazın