Saygıdeğer Gaziemirli vatandaşlarımız ve değerli kamu görevlilerimiz,
Ülke ve millet olarak bir kurban bayramına daha ulaşmış olmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kurban bayramlarımız toplumumuzun inanç ve geleneğinde önemli bir yer tutan, aile, arkadaşlık, hemşerilik ve Müslümanlık paydasında bizleri buluşturan, nasıl zor günlerde birbirimize destek oluyorsak, mutlu günlerde de sevincimizi paylaştığımız aziz ve kutsal bir zaman dilimini oluşturuyor.
Maalesef bu bayramı da Dünyada ve ülkemizde etkisi ağır şekilde hissedilen, bir buçuk yıldan beri sadece ekonomik olarak değil, sosyal ve psikolojik olarak da toplumumuza zarar veren Covid-19 salgını altında kutlamak durumunda kaldık. Her ne kadar aşılamanın hızlanmasıyla vaka sayılarında düşüş gözlense de, henüz tam manasıyla kitlesel bağışıklık oluşmadığından ve virüsün yeni varyantları da görülmeye başlandığından, bayram etkinliklerimiz sırasında “Maske, mesafe ve temizlik” kurallarına riayet etmeye devam etmek zorundayız. Gerek aile ziyaretleri, gerekse turizm amaçlı ziyaretlerde halen en etkili yöntemin maske olduğunu hatırlamalıyız.
Bayramlarda dikkat edeceğimiz bir diğer husus ise, trafiğe çıkacak, uzun yol seyahati yapacak olan sürücülerin hız ve trafik kurallarına riayet etmesi, uzun süreli yorgun, uykusuz veya etki altında araç kullanmaktan sakınmalarıdır. Her bayram onlarca aileye ateş düşüren kazalara meydan vermeyerek ,hem kendimizin hem başkalarının can ve mal güvenliği açısından tedbirli ve dikkatli araç kullanalım.
Bu vesileyle, geçtiğimiz süreçte yakınlarını kaybeden ailelere sevdiklerinin yokluğunda geçirecekleri bu bayramda sabır ve teselli dileklerimi iletiyorum. Tüm vatandaşlarımızın ve kamu görevlilerimizin de nice mutlu anılar yaşayacakları huzurlu ve sağlıklı bir bayram geçirmelerini diliyorum.
Bayramınız kutlu olsun.
Dr.Ahmet Süheyl Üçer
Gaziemir Kaymakamı