Gaziemir Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl ÜÇER, Gaziemir Kaymakamlığı bünyesinde kurduğu Vefa Sosyal Destek iletişim merkezi ve İlçe genelinde oluşturduğu 6 adet vefa destek grubunun çalışmalarını yerinde denetledi.

Her grupta 1 araç, 1 şöför, 1 din görevlisi ve 1 polis memuru ile 08.00-24.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Bu grupların çalışmasıyla yalnız yaşayan 65+ ve kronik hastalık sahibi vatandaşların gıda/temizlik maddesi/ilaç gibi temel ihtiyaçlarını gidermeye amaçlıyor.

Grup merkezleri;

  1. İlçe emniyet müdürlüğü bünyesinde Sevgi ve Gazikent mahalleleri
    2.Sarnıç polis merkezi bünyesinde Sarnıç bölgesindeki 4 mahalle
  2. Çarşı polis merkezi amirliği bünyesinde Atıfbey-Gazi mahallesi
  3. Irmak mahalle muhtarlığında Irmak-Zafer- Yeşil mahalleleri
  4. 9 Eylül muhtarlığında 9 Eylül-Beyazevler Mahalleleri
  5. Aktepe muhtarlığında Aktepe, Emrez, Binbaşı Reşat Bey Mahalleleri olarak oluşturulmuştur.

Kapsama giren vatandaşlarımız 112 ve 155 nolu telefonlardan temel ihtiyaçlara yönelik taleplerini iletebilirler.

Gaziemir Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl ÜÇER vatandaşları ve halkımızı bu konuda Duyarlı olmaya davet etti. Mahallelerimiz ve apartman/site yönetimleri de kendi içlerinde organize olarak komşuluk hukuku çerçevesinde sokağa çıkması sınırlanan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderirlerse, hem çalışma gruplarımızın yükü azalacak, hem de toplumumuzdaki yardımlaşma ve dayanışma ruhu ve millet olma bilinci daha da yükselecektir. Bu konuda bizlerle omuz omuza çalışan değerli vatandaşlarımıza ve kamu görevlilerine teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah bu zor zamanları ve salgını
Birlikte Yeneceğiz. dedi

Yorum Yazın