IMG_20160111_114544 IMG_20160111_114551

Gaziemir ilçesine İzmir İl Müftü Yardımcısı Ekrem Saylam atandı

ilçe müftüsü Mustafa Temel’in İstanbul Küçükçekmece müftülüğüne tayininin çıkmayla boşalan göreve gelen Ekrem Saylam Yeni görev yeri Gaziemir müftülüğünde şu açıklamalarda bulundu Gaziemir İzmir’in müstesna ilçelerinden bir tanesi, Gaziemir ilçemiz için elbette hayata geçirmeyi planladığımız bazı projelerimiz var. tabii’ki bunların ne kadarını hayata geçirilir bilemiyorum bunu zaman gösterecek.

Gaziemir halkımıza din hizmetlerinin daha iyi verilebilmesi adına bir takım etkinlikler yapmayı planlıyoruz Cenabı Allah imkan ve fırsat verirse yapmaya çalışacağız Gaziemir ilçemiz için önemli bir eksiklik olarak gördüğümüz kız ve erkek öğrenci yurdu bir ihtiyaç olarak görülüyor.Çağın gerektirdiği standart ve ölçülerde bir Kur’an kursu yapmayı düşünüyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak zaten rutinleşen bir takım diğer hizmetlerimiz var. bildiğiniz gibi Çanakkale Zaferi,Kutlu Doğum Haftası,İstanbul’un fethi, ehlibeyt gibi günlerimizi kutluyoruz dini geceler dini özel günlerle ilgili bu manada toplum düzeni, tarih bilinci ve İslam dinini Sahih kaynaklardan öğrenmek adına müftülük olarak elimizden gelen bütün gayreti çabayı samimiyetle Gaziemir halkımızla paylaşacağız.

Toplumsal birlikteliğimizin devamında mutlaka bereket var. Cenabı Hak Müslümanlara Müminler ancak ve ancak kardeştir buyuruyor, özellikle günümüzde Müslümanların birbirlerine karşı hukuklarının gereğini yerine getirmede bazı sıkıntılar yaşanıyor. Özellikle yakın coğrafyamızda acı olaylara şahit oluyor ve buna üzülüyoruz. Kamil bir mümin olmanın vasfı kendi beklentilerimiz ile diğer müminlerin beklentilerine eşit olmalı Kendimiz için istediğimiz güzel şeyleri,diğer mümin kardeşlerimiz için de istemeliyiz. Kendimiz için istemediğimizi onlar içinde istememek durumundayız. Bu vesile ile Gaziemir halkımıza saygı sevgi ve muhabbetlerimi sunuyor Allah’ın Rahmet ve Bereketi Üzerlerine olsun diyorum

Gaziemir ilçe Müftüsü  Ekrem Saylam

.. 25.02.1966 yılında Kırşehir’de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Kırıkkale’de tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1989 yılında mezun oldu. Memuriyet hayatına 1990 yılında Adıyaman İl Müftülük Murakıbı olarak başladı. 1993 yılında Ankara Polatlı Müftülük Murakıbı, 1994 tarihinden itibaren de Ankara Yenimahalle Müftülük Murakıbı olarak görev yaptı. 1995 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Haseki Eğitim Merkezinin açtığı ihtisas sınavını kazandı. Buradan 1997 yılında mezun oldu. Mezuniyet sonrasında Sakarya Sapanca Vaizi olarak tayin edildi. 24 Ocak 1998 tarihinde başladığı bu görevini 23 Kasım 1999 yılına kadar sürdürdü. 1999 yılında Aksaray Güzelyurt İlçesine Müftü olarak atandı. 2002-2006 tarihleri arasında Eskişehir Alpu İlçe Müftüsü ve 2006 yılından 2011 yılına kadar da Kırşehir Mucur Müftüsü olarak çalıştı. 2011 yılında Hendek İlçe Müftüsü olarak tayin olan Ekrem Saylam, 2013 yılında İzmir İl Müftü Yardımcılığına atandı. 5 ocak 2016 günü itibariyle Gaziemir’de göreve yapacak olan Ekrem Saylam, Evli ve 3 çocuk babası olup İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Yorum Yazın