Cumhuriyetimizin dayanağı Türk toplumudur. Bu toplumun bireyleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluma dayanan cumhuriyet de o kadar güçlü olur. 

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ  AYDIN USMAN´IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Kahraman milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Önderliğinde başlattığı, tarihe altın harfler ile yazılan sayısız kahramanlıkların yaşandığı kutlu mücadelenin Cumhuriyet ile taçlanmasının 96. Yılı. Türkiye Cumhuriyeti 96 yıldır her türlü tehdide dev bir çınar gibi göğüs germektedir. Tarihe nice kahramanlıklar ile kök salmış ecdadımızın yadigarı olan bu çınar; ilmin ışığıyla, aziz şehitlerimizin hatıralarıyla ebediyete kadar bizlere emanettir. Cumhuriyetimizin 96. Yılı kutlu olsun…

Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti´nin ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve ülkemize, milletimize hizmeti geçenleri rahmet, minnet ve şükranla anıyor; milletimizin, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nı kutluyorum.

                                                                                                                                                               İlçe Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                                                                                         Aydın USMAN

Yorum Yazın