İzmir Milletvekili. Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi Necip NASIR sosyal medya adreslerinden Müjdeli haberi takipçileri ile paylaştı

İhalesi tamamlanan Gaziemir Hükümet Konağı İzmir’imize hayırlı olsun.

İzmir’imize olan sevdamız, hemşehrilerimizle olan gönül bağımızla durmaksızın hizmet etmeye devam ediyoruz.

Gaziemir, eski adıyla Seydi Köy, son 18 yılda ülkemiz gibi gelişip, büyüyerek 16 mahallesi 140 bine yaklaşan nüfusuyla büyük bir ilçeye dönüştü. Bu büyümenin getirdiği ihtiyaca cevap verebilmek adına kamu hizmetlerinin tek çatı altında, daha iyi ve daha verimli çalışmasını sağlayacak, Gaziemir’imize yakışır Yeni Hükümet Konağının temelini atıyoruz. “Halka hizmet, Hakka hizmettir” düsturuyla sürdürdüğümüz çalışmalarımızda, devletimizin hizmetlerine vatandaşımızın rahat ulaşımını sağlamayı amaçlıyoruz.
TOKİ tarafından yapılacak Gaziemir Yeni Hükümet Konağı tamamlandığında, 10.051 m2 arsa üzerinde, 7.700 m2 kapalı alanıyla, Kaymakamlık, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığı, Nüfus Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Kadastro Müdürlüğü ve Mal Müdürlüğü tek çatı altında toplanarak hizmetlerini sürdürecektir. Ayrıca ilçemizde kuruluşu bulunmayan Sosyal Hizmetler Merkezi, İŞKUR gibi kurumlar ile Alsancak/Konak‘da ki binada faaliyetini sürdüren Gaziemir Tapu Sicil Müdürlüğü de ilçemizde hizmetlerini sürdürebilecektir. Böylece vatandaşlarımız devlet kurumlarımızda ki işleri için ayrı ayrı binalara, hatta ilçelere gitmek zorunda kalmadan hizmet alabileceklerdir.

İzmir’imize, Gaziemir’imize Yeni Hükümet Konağı’nın yapılmasında, başta İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum olmak üzere emekleri olan herkese hemşerilerim adına teşekkür ediyorum. Gaziemir Yeni Hükümet Konağı’nın ve bu binada verilecek hizmetlerin hayırlı olmasını temenni ediyorum.