Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Öğretmenler Günü kutlaması, Gaziemir Abdullah Arda meydanında Atatürk anıtına Çelenk koyma ve İstiklal Marşı ile başladı.

Daha sonra Gaziemir Şehit Mustafa Yaman Anadolu imam hatip lisesi konferans salonunda devam eden öğretmenler günü kutlama programı, açılış konuşmasını Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Usman yaptı.

Programda görev süresini doldurmuş emekli öğretmenlere meslek Şeref plaketi verildi. Ayrıca mesleğe yeni adım atan, genç öğretmenler eğitimci yemini ettiler. Programda başarılı okul öğrencilerine yaptıkları  başarılı çalışmaları nedeniyle Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Usman,İlçe  milli eğitim müdür yardımcısı Nezahat Asilsoy ve ilçe emniyet müdürü tarafından çeşitli ödüller ve plaketler verildi.

Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okul öğretmenlerinin seslendirdiği koro seslendirdiği müzik ile davetlilere müzik ziyafeti sundular  Ayrıca  Gaziemir Eğitim Bir-Sen konuklara ve öğretmenlere karanfil dağıtarak öğretmenler günü kutladı.

 

Yorum Yazın