Gaziemir sevgi yolunda yapılmak istenen engelliler etkinliğine Gaziemir belediyesi izin vermedi.

Engelsiz yaşam derneğinin Dünya engelliler gününde yapmak istediği  kermese  davet ettiği

Bir Çocuk Gelişir Dünya Değişir kitabının yazarı ve aynı zamanda  Aile Danışmanı Canan ÇAM.Haber ajansımıza yaptığı açıklamada dünya engeliler gününde engeliler yararına yapmak istedikleri etkinliğe Gaziemir belediyesinin izin vermediğini belirtti

Canan Çam yaptığı açıklamalarda şunları dile getirdi
Bir Çocuk Gelişir Dünya Değişir kitabının yazarı ve aynı zamanda  Aile Danışmanıyım.Sosyal sorumluluk projeleriyle ilgileniyorum. Kitabımın ismini verdiğim Bir Çocuk Gelişir Dünya Değişir Yardım Kermesi için Gaziemir Engelsiz yaşam derneğine ulaştım başkanları Gülgün Yorgancıoğlu ile buluşup konuştuk. Ben yiyecekleri ev hanımlarına özenle hazırlattım satış içinde cuma pazarının yakınlarında bir yer istedim 2 aralık Cuma günü için. Gülgün hanım dernek ve benim adıma Gaziemir Belediyesine Kermes için dilekçe yazdı. Başkan yardımcısı Mehmet beyin sert tavrıyla şaşkına döndük.

Mehmet bey Gülgün hanıma Kesinlikle yiyecek satamayacağımızı civardaki kafelerin vergi ödediklerini ve bizim onların işlerini etkileyeceğimizi söyledi. İzin alamayınca Menderes belediyesine başvurduk ve Bülent Soylu bizi kırmadı menderes pazar yerinde kermesimizi gerçekleştirdik. Kermesimizin geliri Engelsiz yaşam derneğine bağış olarak gitti . Faydalı olabilmek adına çalışma yapalım derken belediyemizin bize karşı çıkması beni derinden üzdü.

Yorum Yazın