Foça’nın  adalarından biri olan İncir Adası’nı işleten ve halk arasında Kedi Ferdi lakabı ile tanınan Ferdi Kırcalı geçtiğimiz aylarda kötü bir kaza geçirmiş ve felç kalmıştı.Halen Akçay’da özel bir bakımevi’nde tedavisi süren Ferdi Kırcalı’nın bakım masraflarına yardım edebilmek adına Foça’da yaşayan sanatçılar konuya duyarsız kalmadı.4 sene önce Foça’ya yerleşen ünlü televizyon programcısı, sunucu, showman Hakan Doğanay önderliğinde 13 sanatçı biraraya gelerek bir etkinlik düzenledi etkinliğin ardından Doğanay bir açıklama yayınladı .
Doğanay “Herşey Çok Güzel Oldu ! Tüm sanatçı dostlarımın kalplerine, enerjilerine sağlık.Bizleri yalnız bırakmayıp bilet alan, gelen ya da gelemeyen ancak kalbi bizimle birlikte dostumuz Ferdi için atan tüm arkadaşlarıma, Foçalı hemşehrilerime teşekkür ediyorum.” dedi.
Organizasyonda elde edilen gelir Ferdi Kırcalı’nın isteği üzerine   sağlık harcamaları ve bakımı için ağabeyi Zeki Kırcalı’nın Ziraat Bankası hesabına yatırıldı.
Zeki Kırcalı yaptığı açıklamada ” Emeği geçen tüm sanatçı dostlara,  tüm Foça esnafımıza teşekkürlerimi sunarım.  Foça’da yaşayan sanatçıların hep birlikte büyük bir aile olduğunu, sıkıntılı zamanlarda biraraya gelip neler yapabileceğini gösterdi.”

Yorum Yazın