Arif Uğurlu Kemalpaşa Belediyesi (9) Prof.Dr. Nükhet Hotar.KEMALPAŞA FIRAT ÇAKIROĞLU’NU UNUTMADI

FIRAT’IN ADI BİLGİ EVİ’NDE YAŞAYACAK

Geçtiğimiz yıl Ege Üniversitesi’nde uğradığı saldırıda hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ismi, Kemalpaşa Belediyesi’nin Örnökköy’de yaptırdığı Bilgi Evi ve Parkı’na verildi.

Ege Üniversitesi’nde geçtiğimiz yıl çıkan olaylarda hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ismi, düzenlenen bir törenle Kemalpaşa Belediyesi’nin Örnökköy’de yaptırdığı Bilgi Evi ve Parkı’na verildi. Çok sayıda siyasi parti temsilcisinin bir araya geldiği törende duygusal bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Prof. Dr. Nükhet Hotar, birlik mesajı verdi.

Fırat Çakıroğlu’nun babası Fuat Mahir Çakıroğlu, AK Parti Gümüşhane Milletvekili Hacı Osman Akgül, AK Parti Mersin Milletvekili Doç. Dr. Yılmaz Tezcan, AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, 24. Dönem AK Parti Ankara Milletvekili Nurdan Şamlı, Kemalpaşa Belediyesi Başkan Yardımcıları ile Meclis Üyeleri, MHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gözütok, İzmir Ülkü Ocakları Başkanı Olcay Kılavuz ve çok sayıda vatandaşın katıldığı açılışta konuşan Hotar, “Birlik ve beraberliğimiz koruduğumuz sürece; üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey yok. Bu birlik ve beraberliği bugün her partiden kardeşlerimizi bir arada görerek; aynı hedef söz konusu olduğunda her türlü görüş, düşünce, inanç ve etnik unsuru bir kenara bırakarak nasıl bir araya geldiğimizi bugün burada görüyoruz” dedi. Hotar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Fırat evladımızın babasına da taziyelerimi iletmek istiyorum. Bu duruşundan dolayı, kelimelerin yetersiz olduğu bir yerde kabul ederse tebriklerimi de sunmak istiyorum. Allah hepimizin evladını korusun. Allah hepimize şehitlik makamını nasip etsin.”

VATAN VURGUSU

Gelinen noktada siyasetin konuşulduğu değil; vatan, bayrak, ezan uğruna gönlü bir arada olanların ittifak etme günü olduğunu belirten Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu ise, “Bana göre; dağdaki vatan hainlerine ve ülkeyi bölmek isteyenlere karşı nasıl ki askerlerimiz şehit düşerek bu vatanı geçilmez kılıyor ve o askerlerimiz de bizim için mukaddes ise üniversitelerde de 1100 hainden daha fazla hainin olduğu üniversitelerde, bayrak için yürüyüp bu uğurda şehit düşen Fırat kardeşimiz de bizim için o kadar bizim değerlidir” diye konuştu.

ACI ÇEKİLMESİN

Törende konuşan MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş ise “Bizim arzu ve beklentimiz, daha fazla acı yaşamadan ve şehit vermeden, PKK terör örgütünün kökünün kazınması. PKK terör örgütü sadece Günüydoğu da değil; Türkiye’nin her yerindeler. Her ilde yapılandılar. Türkiye’nin her ilinde canımızı yakacak durumdalar. Ama inşallah gerekli önlem alınacak ve sıkıntıların üstesinden gelinecek” ifadesinde bulundu.

BİR OLACAĞIZ

Törende kısa bir konuşma yapan Fırat Çakıroğlu’nun babası Fuat Çakıroğlu, “Oğlum Fırat, okulunu bitirmeye 3 ay kala hainler tarafından katledildi. Parti önemli değil; karşımızda PKK terör örgütü ve dış güçler var. Bunlara karşı beraber olacağız” dedi. Konuşmaların ardından, mehter marşı eşliğinde düzenlenen kurdele merasimi ile Bilgi Evi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Yorum Yazın