Fikr-i Asım derneğinden şehit ailelerine vefa ziyaretleri

Şehit Furkan YAVAŞ Gaziemir Merkez Camisinde Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualarla anıldı. Program sonrası Fikr-i Asım derneği adına İzmir il başkanı Selman ER ve dernek başkan yardımcısı Abdullah KOCABAŞ ile birlikte şehit babası Süleyman YAVAŞ’A üzerinde büyük şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un şiiri olan seramik plaket takdim etti

Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker!

Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.

Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhîd’i…

Bedr’in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi.

Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın?

“Gömelim gel seni târîhe” desem, sığmazsın.

Fikr-i Asım dernek başkanı Selma ER yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

Şehidimizin kıymetli babaları Süleyman amcamız ve Şehidimizin kıymetli annesi ile kısa bir sohbet yaparak Fikr-i Asım İzmir İl Teşkilatımız adına plaket sunduk. Vatan millet ve bu ülkenin bekası için  şehit olan asker ve polislerimizi Zorlu doğa ve iklim koşullarında mücadele eden şehit olan  kahramanlarımızı şükranla anıyoruz.

Diğer yandan 2017 Yılında Diyarbakır’da şehit düşen Polis Memurumuz Ahmet Alp TAŞDEMİR’ in çok kıymetli babaları İbrahim amcamızı, imam olarak görev yaptığı Selçuk ilçemizdeki İsa Bey Camisinde Fikri Asım Derneği olarak ziyaret ederek hasbihal ettik. Yüce gönüllü, asil ve mübarek amcamızı dinlerken bir daha anladık ki şehitler Allah’ın en sevgili kullarıdır.

Yapmış oldukları fedakârlık ilelebet hafızalarımızda yer alacak ve unutulmayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle aziz vatan uğruna 2017 yılında canlarını feda eden Polis Memurumuz Ahmet Alp TAŞDEMİR’İ  ve 21 Aralık 2016 tarihinde Suriye El Bab ‘da şehit olan Astsubay Kıdemli Çavuş Furkan YAVAŞ’ ı şehadetinin yıl dönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyor  vatan için yaralanan  gazilerimize sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyoruz.