1a4a8681b00517df0f3e01546a687243

”Sizin yaptığınız neler düzgün çalışıyor ki,İzban merdivenleri çalışsın”

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve CHP’li ilçe belediyelerinin yapmış olduğu güzel hizmetlerden bahsetmeyi o kadar çok isterdim ki ama maalesef her gün İzmir’in her tarafından farklı şikayetler bitmek tükenmek bilmeyen sorunlar dile getirilmeye devam ediyor,

Adeta yaşanmaz hale getirilmeye çalışılan bir İzmir’den bahsediyoruz. Akşam İncir altı sahil kenarları adeta madde bağımlısı ve esrar satıcıların mekânı haline gelmiş. Ailesi ve çocuklarıyla buralarda deniz kenarında gezinti yapmak isteyen temiz hava almak isteyen aileler için artık bu şimdi zor gibi görülüyor.

İzmir çalışmayan İzban merdivenleri ve  asansörleri halkı çileden çıkartmaya devam ediyor. Yollarda’ki kazık ve çukurlar bir türlü bitmiyor sabah ve akşam saatlerinde, İzmirli evinden işine, işinden evine gitmek isteyenler için trafik tam bir çileye dönüşüyor.

”Boğulan, daraltılan, sıkıştırılan

insanlarının birbirine düşürüldüğü bir İzmir den bahsediyoruz”

Bu günlerde devam eden bunaltıcı sıcaklara birde bu trafik Çilesi,çalışmayan merdivenler ve izban asansörleri eklenince bu durum çekilmez hale dönüşüyor.İzmirlinin psikolojik durumunun bozuk olduğunu bütün Türkiye’nin bilmesini istiyoruz. Boğulan, daraltılan, sıkıştırılan insanlarının birbirine düşürüldüğü bir İzmir den bahsediyoruz.

Büyükşehir belediyesi tarafından İzmir’i ve İzmirliyi rahatlatacak hiçbir projenin yapılmadığını,başlatılmış projelerin ve çalışmalarında bir türlü bitmediğini bütün İzmirli biliyor. Hükumet çevre yolları,köprüler,hızlı trenler ve hava limanlarıyla adeta bu kentin nefes yollarını açarken, yerel yönetimlerden tık yok.

Bırakın bu hizmetleri takdir etmek bir yana  İzmirliyi hizmetleri istemezük anlayışı ile ret eden,yaptığın yoldan geçmem,hava limanından uçmam, tünele girmem gibi, inatla takoz olma sloganları üretmekten de geri durmuyorlar.

İzmirli seçimlerde ideolojik bir kamplaşma içine itilerek sloganlar ve ideolojik kavramlarla zihinler kirletiliyor bakış açıları körleştiriliyor. İzmir Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisinin kurtarılmış bölgesi tayin edilerek İzmir’e sürekli ideolojik göç gerçekleştiriliyor. Bu kente adeta meşru olmayan her türlü yaşam biçimi taşınmaya çalışılıyor.

13124750_10154213505788112_4944732423299492940_n

”Sizin işiniz konser vermek, ve çıplak heykel yapmak”

İzban ve Metro duraklarına İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sürekli Ahşap veya mermer müstehcen heykeller dikiliyor. Geçtiğimiz sene İzmir spor metro istasyonu durağına dikilen çıplak ahşap heykel İzmirlilerden büyük tepki almış ve vatandaşlar heykeli kırarak tahrip etmişlerdi. Bu olay İzmirlilerin hafızalarında hala canlı bir şekilde duruyorken bu sefer de CHP’li Gaziemir Belediyesi,halkın Sevgi yoluna buna benzer mermer bir heykel dikti. Heykelin ne anlama geldiğini vatandaşlar hala anlamaya çalışıyor vücudundaki bütün uzuvları açıkça görülen bu heykel Gaziemirlilerin tepkisini çekiyor. Heykeller, resim sergileri,konserlerle yaşamaya çalıştığımız İzmir’de Aslı yapılması gereken  hizmetler unutturulmaya çalışılıyor.

Ege’nin incisi bu güzel Kent maalesef ‘ki bu şekilde katlediliyor. Gaziemir İzban durakları ,çalışmayan asansör ve Merdivenler, Bu bölgedeki halkımızı çileden çıkardı 9 Eylül Mahallesi Kömürcüler bölgesi arasında geçişi sağlayan  yürüyen Merdivenler ve asansörler 10 gündür çalışmıyor. yaşlı ve engellilerin bu sıcak havada buradan geçişleri imkansız hale geldi.

Büyük şehir belediyesinden umudunu kesen İzmirli kent merkezinden adeta evini dükkanını satarak Kaçmaya çalışıyor. Bugünlerde çok hızlı gelişmekte olan Torbalı, Menderes, Kemalpaşa ilçelerine hızlı bir şekilde merkez ilçelerden göç var. Bu ilçelerdeki AK Partili genç belediye başkanları yaptıkları çalışmalarla göz dolduruyor takdir topluyor alkış alıyor.

Abdullah Kocabaş

Yorum Yazın