Bayraklı Belediyesi Kadın Danışma Merkezi evlilik öncesi ve evli çiftlere ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyor. Merkeze başvurduklarında ayrılma kararı alan çok sayıda çift, aldıkları destek sonrası bu kararından vazgeçerek sorunlarını aştı. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Kimsenin ayrılmasına gönlümüz razı gelmez. Eşlerin son kararlarını vermeden önce merkezimize gelip uzman arkadaşlarımızla görüşmesini istiyoruz” dedi.

En çok evlilik sorunları, eşler arasındaki iletişim problemleri ile ilgili başvurunun alındığı merkezde, kadınlar eşleriyle de beraber sorunlarının çözümünü için başvuruda bulunabiliyor. “Evlilikte sorun yaşamamak değil, sorunlarla başa çıkabilmek önemlidir” noktasından hareketle yola çıkan psikologlar, evlilik çatışmaları ve çözüm yolları konusunda danışmanlık veriyor.

BİRÇOK KONUDA BİLGİ VERİLİYOR

Merkezde evlilik öncesi eğitim çalışmaları ile evlilik çağına gelmiş ve aile kurmak amacıyla bir araya gelen çiftlerin, evlilik hayatına hazırlanmaları, evlilikle ilgili gerçekçi beklentileri oluşturabilmeleri, etkili iletişim kurabilmeleri, olası sorunlarla baş edebilmeyle ilgili bilgi veriliyor. Evlilik öncesi danışmanlıkta en çok evlilikte iletişim ve yaşam becerileri, evlilikte hukuk ve evlilikte sağlık konuları üzerinde duruluyor.

3 BİN KİŞİ FAYDALANDI

Bayraklı Belediyesi Kadın Danışma Merkezine 2015 yılında 110 danışmanlık, 68 seans aile içi iletişim sorunları, aile içi şiddet, evlilik sorunları, ebeveyn-çocuk ilişkileri, boşanma sonrası psikolojik destek gibi konularda danışmanlık hizmeti verilirken, 1052 kişiye seminer, bilgilendirme ve yönlendirme yapıldı. 2011 yılı Ağustos ayından bu yana Bayraklı Belediyesi Kadın Danışma Merkezinin tüm hizmetlerden toplam 3 bine yakın vatandaş faydalandı.

AYRILMA AŞAMASINA GELENLERİ BİRLEŞTİRDİK

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, kadın danışma merkezinin farklı konularda vatandaşları bilgilendirdiğini belirterek, “Merkezimiz gerçekten önemli bir görevi üstlendi. Evlilikte farklı konularda sorunlar yaşayan çiftlere destek veriliyor. Ayrılma aşamasına gelen birçok ailenin bir araya gelmesini sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ne kadar doğru bir adım attığımızı bu şekilde görüyoruz. Kimsenin ayrılmasına gönlümüz razı gelmez. Çiftlerin son kararlarını vermeden önce merkezimize gelip uzman arkadaşlarımızla görüşmesini istiyoruz” dedi.

BAY_4431 BAY_4434

Yorum Yazın