Evet Kampanyasına AK Partili Başkanlardan Destek

Rıdvan Dilmen’in referandum için başlattığı evet kampanyasına AK Partili Belediye Başkanları da katıldı.

Referandum için sosyal medyada evet kampanyası başlatan eski ünlü futbolcu ve yorumcu Rıdvan Dilmen’in kampanyasına AK Parti’nin İzmir’deki belediye başkanları da destek verdi. Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu’yla başlayan evet videosuna Torbalı, Selçuk, Ödemiş, Kiraz, Kemalpaşa ve Kınık Belediye Başkanları da mesajlarıyla katıldı.

Bağımsızlık için evet

Videoda kampanyayı başlatan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu,“ Tam bağımsız Türkiye için, 2023 için, 2071 için, çocuklarımız için, geleceğimiz için ben evet diyorum” derken, videonun devamında destek istediği Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “  İstikrarlı ve tam bağımsız Türkiye için ben de varım ” dedi. Başkan Görmez’in destek istediği Selçuk Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı ise, “ Güçlü bir Türkiye için evet diyorum” ifadelerini kullandı. Başkan Bakıcı’nın destek istediği Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, “ Büyüyen, kalkınan, gelişen Türkiye için ben de varım ” derken, destek istediği Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçinar, “ Güçlü bir Türkiye için ben de varım” dedi. Başkan Özçınar’ın destek istediği isim ise Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu oldu. Başkan Uğurlu, “ Tam bağımsız, vesayetin son prangalarını ayağından koparmış, atmış çok daha güçlü bir Türkiye için ben de varım” ifadelerini kullanırken, Başkan Uğurlu’nun destek istediği Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer ise, “ Tam bağımsız bir Türkiye için, güçlü bir Türkiye için, çocuklarımızın geleceği için evet ben de varım” dedi.

Türk bayrağı ve Yıldırım müziği

Videoda, Başbakan Binali Yıldırım’ın “Binali Yıldırım’la Çok Kolay” adlı seçim şarkısına yer verilirken, videonun başında ve sonunda ki Türk bayrağında evet kelimesi yer alması da dikkat çekti. Belediye Başkanlarının tamamının sosyal medya hesaplarından paylaştığı video büyük beğeni topladı.

unnamed (7)

Yorum Yazın