Torbalı Belediyesi Resim Kursunu başarıyla bitiren ev hanımları kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için sevgi temalı ortak resim sergisi açtı.

Kadına yönelik şiddeti sanatsal ve kültürel etkinliklerle dillendirmek toplumun farklı kesimlerini duyarlı kılmak amacıyla Torbalılı ev hanımlarının açtığı resim sergisini ana teması “ Sevgi “ oldu.

Torbalı Belediyesi Kültür Merkezi Tarafından açılan sergi büyük ilgi görüyor. Sergide hepsi ev hanımları tarafından yapılan yaklaşık 100 adet tablo sergileniyor. 10 gün boyunca açık kalacak olan sergide ev hanımları hem hünerlerini gösterme fırsatı buluyorlar hem de satılan tablolardan gelir elde ediyorlar.

2

Kursiyerlere ders veren resim öğretmeni Orçun Buruncuk serginin gördüğü ilgiden oldukça memnun. Kara kalem ve yağlı boya çalışmaların bulunduğu sergide satılan eserlerden elde edilen gelirin direkt kursiyere ait olduğunu ifade eden Orçun Buruncuk, “ aylar süren çalışmalarımızın ardından ilk sergimizi açtık ve sergimiz ummadığımız bir ilgi ile karşılaştı. Birkaç tabloyu daha ilk günden sattık. Sosyal hayatta ve ekonomide olduğu gibi bayanların üretkenlikleri sanatta da müthiş.”dedi. Torbalı Belediyesi’nin açtığı resim kursuyla alakalı bilgi veren Orçun Buruncuk haftada 4 gün süren çalışmalara her yaştan 100 kursiyerin devam ettiği bilgisini verdi.

3 4

Yorum Yazın