Eski Bakandan Suriye Harekatına Destek

Saadet Partisi İzmir Teşkilatı il Divan toplantısına katılan Genel Başkan Yardımcısı Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Ziyaettin Tokar, ordumuzun Suriye harekatını destekliyoruz. Hükümetten Suriye politikasını da bir an evvel yeniden gözden geçirmesini bekliyoruz” dedi.

 

SURİYE HAREKATINI  DESTEKLİYORUZ

Partisinin İzmir İl Divan toplantısına katılan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı, eski çevre ve şehircilik bakanı Ziyaettin Tokar gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Milli Görüş olarak zamanında hükümete izlenen dış politika ve özellikle Suriye konusunda uyarılarda bulunduklarını ama bu uyarıların hükümet tarafından dikkate alınmadığını vurgulayan Tokar, Suriye’ye yapılan ve geç kalınmış olan harekatı, ülkemizin sınır güvenliği ve Suriye’nin bütünlüğünün sağlanması için destekliyoruz. Ancak  hükümetinde Suriye politikalarını yeniden gözden geçirmesi ve emperyalist ülkelerin tuzağına düşmemesi için uyarıyoruz” diye konuştu.

 

TÜRKİYE KUŞATILMAK İSTENİYOR

Tokar, “Suriye ve Irak etrafında ülkemiz kuşatılmak istenmektedir. Ortadoğu’da sınırlar yeniden çizilmeye çalışılırken, yeni güç merkezleri oluşmaktadır. Bu doğrultu da Türkiye çok uyanık olmalı ve özellikle ABD ve Batılı güçlerin oyunlarına alet olmadan kendi bağımsız politikalarını harekete geçirmelidir” dedi.

YENİ KAPI RUHUNU DESTEKLİYORUZ

MECLİS DIŞI MUHALEFETTE  DİKKATE ALINMALI

Milli Birlik ve beraberliğin vurgulandığı Yenikapı ruhunu kendilerinin de desteklediğini dile getiren bakan Tokar, “Ancak burada bir eksiklik var. Madem ki birlik ve beraberlikten bahsediyoruz. O zaman bu tür toplantılara mecliste temsil edilemeyen partilerde çağrılmalıydı. Biz Milli birliğe en çok destek veren saadet Partisi olarak bu mitinge neden davet edilmediğimizi anlamakta zorluk çekiyorum. Umut ediyorum ki bundan sonra meclis dışı muhalefette dikkate alınır ve milli birliğimizi tesis edecek toplantılara davet edilir. Hedef ayrışmayı, kamplaşmayı ortadan kaldırmak ve milli birliğimizi tesisi etmek ise, mecliste temsil edilemeyen Saadet Partisi  de bu tür miting veya görüşmelere davet edilmelidir.” şeklinde konuştu.

 

DARBEYE İLK MİLLİ GÖRÜŞ KARŞI GELDİ

Darbe girişimine karşı ilk andan itibaren en sert açıklamaları ve karşı duruşu milli görüş hareketinin yaptığını kaydeden eski bakan Ziyaettin Tokar, 15 Temmuz darbe teşebbüsünden sonra FETÖ’ye bağlı PDY unsurlarının devletten ayıklanmasını da desteklediklerini belirtti.

 

DEVLET MASUM İLE SUÇLUYU AYIRT ETMELİ

Eski Bakan Ziyaettin Tokar, Kurunun yanında yaş da yanmasın’ uyarısında bulunarak hükümetten bu konuda daha hassas bir çalışma yapmalarını beklediklerini ifade ederek; “Darbe kalkışması sonrasında 90 bine yakın görevden almalar var. Bunun içinde hiç ilgisi olmayan kaza kurşunuyla gidenlerde var. Bu konu da adaletli olmak masum ile suçluyu ayırt etmek gerekir. Aksi takdirde bu durum bir cadı avına dönüşür. Devlet  suçlu ile suçsuzu ayırmalı ve adil olmalıdır” dedi.

thumbnail_IMG_1287 thumbnail_IMG_1295 thumbnail_IMG_1321

Yorum Yazın